Reklama

Kilkaset osób na proteście na "Dzwonie". Zapowiedziano kolejny [FOTO] [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Kilkaset osób na proteście na "Dzwonie". Zapowiedziano kolejny [FOTO] [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkaset osób protestowało przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne. W poniedziałkowe przez około godzinę rondo Wojsko Polskiego było nieprzejezdne.

Kilkaset osób protestowało przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne. W poniedziałkowe przez niespełna godzinę rondo Wojsko Polskiego było nieprzejezdne. 

W całej Polsce wrze po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października większością składu uznał, że aborcja z powodu podejrzenia ciężkich wad letalnych jest niezgodna z Konstytucją. Protesty odbywają się także w Płocku - w poniedziałkowe popołudnie kilkaset osób ruszyło spod parkingu Leroy Merlin tuż po 17:30 i przez blisko godzinę blokowali rondo Wojska Polskiego. Unieruchomili kilkanaście samochodów ciężarowych i autobusów Komunikacji Miejskiej. Kierowcy aut osobowych wybrali objazd. 

Tuż po rozpoczęciu marszu odpalono race i zaczęło się spacerowanie po rondzie. Większość tłumu stanowiły kobiety, w różnym wieku - od nastolatek, przez kobiety w średnim wieku, aż po seniorki. Miały przy sobie mnóstwo transparentów. Nie obyło się oczywiście bez skandowania haseł - niektórymi domagano się po prostu przywrócenia tzw. kompromisu aborcyjnego, ale większość było wyrazem głośnego, delikatnie mówiąc, niezadowolenia. Większość z nich nie nadaje się do publikacji - dostało się Prawu i Sprawiedliwości, prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Krzysztofowi Bosakowi czy Kai Godek. Protestujący skandowali też "rząd nie ciąża, da się usunąć" czy "trzeba było nas nie wkur...". 

Protest przebiegał w spokojnej atmosferze. Nie doszło do żadnego incydentu, a policja jedynie zabezpieczała wjazdy na rondo. Po 45 minutach protestujący wrócili na parking przed Leroy Merlin. 

Kolejny protest zapowiedziano na wtorek. O godz. 18:00 protestujący spotkają się na placu Nowy Rynek i przemaszerują pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Stary Rynek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE