Reklama

Reklama

Kilkanaście inwestycji z regionu ze wsparciem. To prawie 40 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Kilkanaście inwestycji z regionu ze wsparciem. To prawie 40 mln zł - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście projektów z subregionu płockiego otrzyma wsparcie samorządu. Wśród nich są m.in. przebudowa dróg powiatowych, gminnych, budowa kompleksu kulturalno-oświatowego czy sali gimnastycznej.

Reklama

Na realizację projektów z subregionu płockiego samorząd Mazowsza przeznaczy 38,6 mln zł. Środki zostaną przekazane w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. To największy projekt wsparcia realizowany przez samorząd województwa.

 – Jak sama nazwa wskazuje, jego celem jest wyrównywanie różnic między poszczególnymi gminami i powiatami – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Do tego programu nie ma jednego naboru, a wnioski spływają cały rok. Samorządy mają różne potrzeby – od remontu drogi, po budowę szkoły czy rozbudowę centrów kultury. 

Jak przypomina Struzik, na dofinansowanie inwestycji samorządów lokalnych przeznaczonych zostanie w sumie 635 mln zł. To inwestycja w rozwój wsi, miast, powiatów i całego Mazowsza.

W ramach całego programu dofinansowane zostaną 293 projekty, w tym 114 dotyczących modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 56 – edukacyjnych 3 – kulturalne oraz 120 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej.

- Co roku przeznaczamy setki milionów złotych na wsparcie samorządów lokalnych – przypomina Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa. – Pomagamy w realizacji szeregu, różnych inwestycji od budowy dróg, po termomodernizację czy rozbudowę infrastruktury oświatowej i sportowej.

W ramach programu zrealizowanych zostanie 17 projektów z subregionu. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na remonty dróg powiatowych i gminnych, budowę kompleksu kulturalno-oświatowego z przedszkolem w Staroźrebach czy sali gimnastycznej w Ciachcinie.

Szczegóły dotyczące projektu i listę beneficjentów znajdziemy na stronie mazovia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy