Reklama

Kilkadziesiąt nowych zakażeń. Jedna osoba zmarła [RAPORT SANEPIDU]

Opublikowano:
Autor:

Kilkadziesiąt nowych zakażeń. Jedna osoba zmarła [RAPORT SANEPIDU] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przybywa zakażonych koronawirusem. Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku, w ciągu minionej dobry potwierdzono laboratoryjnie 27 kolejnych przypadków COVID-19. Wzrosty także w jednostkach w Sierpcu oraz Gostyninie.

Przybywa zakażonych koronawirusem. Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku, w ciągu minionej dobry potwierdzono laboratoryjnie 27 kolejnych przypadków COVID-19. Wzrosty także w jednostkach w Sierpcu oraz Gostyninie.

Na kwarantannie domowej, w związku z koronawirusem, w Płocku i powiecie płockim przebywa 550 osób. Tylko w ciągu minionej doby skierowano na nią 168 osób, w izolacji domowej przebywa zaś 228 kolejnych.

Jak podaje płocki sanepid, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 37 mieszkańców Płocka i okolic (10 w ciągu minionej doby). Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są kolejne 4 osoby. W sumie szpitalu przebywa 49 pacjentów.

Zwiększyła się także liczba zgonów związanych z COVID-19. W ciągu ostatniej doby zmarła kolejna osoba. To 19 ofiara koronawirusa na terenie Płocka i powiatu płockiego. 

Są jednak i dobre informacje. Cały czas przybywa ozdrowieńców. W ciągu ostatnich 24 godzin 26 pacjentów pokonało koronawirusa. W sumie na terenie działania płockiego sanepidu wystąpiło 350 takich przypadków.

Wzrosła liczna zakażonych także na terenie działania Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sierpcu. Potwierdzono laboratoryjnie 3 kolejne przypadki koronawirusa. Ogółem liczba zakażonych na terenie działania sanepidu z Sierpca to 99 osób.

W ciągu minionej doby na kwarantannę domową skierowano 71 mieszkańców miasta i okolic (przebywa na niej obecnie 130 osób). Przybyło także przebywających na izolacji domowej (3 w ciągu ostatniej doby, 18 w sumie). 

Na szczęście powiększyło się grono ozdrowieńców - o kolejne 4 osoby (w sumie odnotowano 77 ozdrowieńców).

7 kolejnych przypadków potwierdzonych laboratoryjnie wykrył także sanepid z Gostynina. Na terenie miasta i okolic liczba zakażeń wzrosła do 246 przypadków. W ciągu ostatniej doby kwarantannę domową przechodzi 116 nowych osób (343 w sumie), a 9 izolację domową (66 ogółem).

Wzrosła również liczba ozdrowieńców. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 2 osoby. W trakcie trwającej pandemii COVID-19 pokonało 148 mieszkańców Gostynina i okolic. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE