Reklama

Reklama

Kilka milionów na domy kultury, ośrodki i świetlice. Chodzi o rozwój miejsc integracji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mazovia.pl

Kilka milionów na domy kultury, ośrodki i świetlice. Chodzi o rozwój miejsc integracji - Zdjęcie główne

foto mazovia.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Startuje program, w ramach którego samorządy mogą pozyskać środki na budowę, odbudowę i modernizację lokalnych miejsc integracji. Pieniądze będą kierowane w stronę ośrodków, domów kultury czy świetlic wiejskich. W puli jest 5 mln zł.

Reklama

Program to nowa pozycja wśród projektów wsparcia samorządu województwa. W jego ramach Mazowsze udzieli pomocy finansowej gminom. Ma przysłużyć się rozwojowi kultury i integracji.

- Na Mazowszu mamy wiele grup, które ożywiają i aktywizują swoje miejscowości - podaje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Działają lokalne grupy, koła gospodyń wielkich czy gminne ośrodki kultury. Często potrzebują one miejsc do działania. Chcemy pomóc.

W ramach programu można uzyskać do 80 proc. kosztów kwalifikowanych i maksymalnie 150 tysięcy złotych. Do udziału w programie uprawnione są gminy wiejskie, miejskie i miejsko-wiejskie z Mazowsza.

By ubiegać się o dofinansowanie, należy złożyć wniosek z załączoną kopią wstępnego kosztorysu. Pomoc finansowa będzie przyznawana w formie dotacji „z dołu”, czyli po rozliczeniu zadania. Gminy są zobowiązane do zachowania trwałości projektu do końca 2028 r.
 
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: mazovia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy