Reklama

Kilka dni upałów. W mieście stanęły kurtyny wodne

Opublikowano:
Autor:

Kilka dni upałów. W mieście stanęły kurtyny wodne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ze względu na prognozowane upały Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomia kurtyny wodne i deszczownice w Płocku.

Ze względu na prognozowane upały Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomia kurtyny wodne i deszczownice w Płocku. 

Meteorolodzy ostrzegają, że przez najbliższe 4-5 dni temperatura w regionie Płocka może przekraczać 30 st. C. W związku z tym w Płocku zapadła decyzja o uruchomieniu kurtyn i deszczownic, które od 7 sierpnia działają w godz. 10-19.

W przypadku kolejnych upalnych dni urządzenia będą wystawiane także później. Kurtyny wodne i deszczownice są uruchomione w pięciu punktach, to: Park Północny, Stary Rynek, ul. Tumska przy pl. Narutowicza, Ogród Jordanowski oraz pasaż Roguckiego.

Warto ograniczyć do niezbędnego minimum przebywanie w słońcu zwłaszcza w okresie najintensywniejszego działania promieni, spożywać lekkie posiłki i regularnie pić dużo wody. Co ważne, należy unikać skrajnych temperatur. Chłodny prysznic natychmiast po przebywaniu w upale może spowodować wystąpienie efektu hipotermii, zwłaszcza u starszych i bardzo młodych ludzi,
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE