Reklama

Kierowcy – podczas weekendu noga z gazu!

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy – podczas weekendu noga z gazu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj rozpoczęła się policyjna akcja „Ostatni weekend wakacji”, która zakończy się w niedzielę o północy. Policjanci z drogówki szczególnie surowo traktować będą kierowców przekraczających prędkość i jadących „w stanie wskazującym”.

Dzisiaj rozpoczęła się policyjna akcja „Ostatni weekend wakacji”, która zakończy się w niedzielę o północy. Policjanci z drogówki szczególnie surowo traktować będą kierowców przekraczających prędkość i jadących „w stanie wskazującym”.

Jak poinformował rzecznik prasowy płockiej policji Krzysztof Piasek, drogówka w czasie najbliższego weekendu kontrolować będzie nie tylko prędkość samochodów i trzeźwość kierowców. Należy spodziewać się również kontroli stanu technicznego pojazdów i sposobu, w jaki przewożone są dzieci.

Na pobłażliwość nie mają co liczyć również piesi, motocykliści i motorowerzyści. Policja zapowiada zdecydowaną reakcja na każde wykroczenie popełnione przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. – Będziemy zwracać uwagę na płynność ruchu i w przypadku wystąpienia poważnych utrudnień przystąpimy do ręcznej regulacji ruchu – zapowiada Krzysztof Piasek.

Wzmożona aktywność drogówki wiąże się z końcem wakacji. Doświadczenia wcześniejszych lat pokazują, że to okres zwiększonego ruchu na wielu drogach. Wiele osób kończących urlopy decyduje się na powrót do domu w ostatniej chwili.

– Dlatego podczas ostatniego wakacyjnego weekendu funkcjonariusze Ruchu Drogowego w całym kraju rozpoczynają wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach – tłumaczy Krzysztof Piasek. – Na ulicach i drogach naszego regionu pojawi się więcej patroli dbających o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


Policjanci przypominają jednocześnie o zakazie poruszania się ciężarówek powyżej 12 ton, który obowiązuje: 30 sierpnia w godzinach 18-22, 31 sierpnia w godzinach 8-14 oraz 1 września w godzinach 8-22.

Fot. Archiwum KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE