Reklama

Reklama

Kierowcy, pamiętajcie! Ruszył kolejny etap przebudowy Łukasiewicza

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy, pamiętajcie! Ruszył kolejny etap przebudowy Łukasiewicza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace przy przebudowie ul. Łukasiewicza cały czas postępują. Kolejny etap oznacza duże zmiany w organizacji ruchu.

Reklama

Pod koniec kwietnia rozpoczęły się prace przy "miejskim" odcinku ul. Łukasiewicza. Wcześniej przebudowany został fragment bliżej Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN. Kolejny etap oznacza nową organizację ruchu i utrudnienia. Przebudowa Łukasiewicza odbywa się w tym samym czasie co przebudowa ul. Batalionów Chłopskich, więc mieszkańcy tej części miasta będą przeżywać największe utrudnienia. 

Przejezdne są skrzyżowania Łukasiewicza z Nowowiejskiego, Kobylińskiego i Tysiąclecia, ale tylko w stronę tych ulic. Wjazd na Łukasiesiewicza jest niemożliwy. 

- W rejonie cmentarza poruszać się mogą jedynie mieszkańcy ul. Hermana, dla których ul. Łukasiewicza jest jedynym dojazdem do bloków na osiedlu Tysiąclecia,choć trzeba dodać, że jeździć mogą tylko między ul. Hermana, a Tysiąclecia - informuje ratusz. - Roboty zaczęły się od frezowania starej nawierzchni na fragmencie leżącym między ul. Tysiąclecia, a Al. Kobylińskiego. Będą kontynuowane w sobotę na kolejnym odcinku między Chemikiem, a Ekonomikiem.

Jak wskazuje ratusz, termin prac jest nieprzypadkowy. Takie roboty generują hałas, a 4 maja w III Liceum Ogólnokształącym maturzyści przystąpią do egzaminu. Jest jednak dobra informacja dla uczniów - prace mają zakończyć się z końcem wakacji. 

- Trwają także prace na ul. Łukasiewicza na odcinku od ul. Długiej do ul. Zglenickiego. Objazdy są wyznaczone ul. Długą i drogami przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. Na odcinku od Długiej do „ronda tymczasowego” na Łukasiewicza ustawiliśmy krawężniki, ułożyliśmy opaski, wykonaliśmy konstrukcję nawierzchni jezdni - informuje urząd miasta.

Przebudowa ulicy Łukasiewicza to jedna z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach. Koszt prac to ponad 73,5 mln złotych. 30 mln złotych miasto pozyskało z Programu Inwestycji Strategicznych. 

Prace mają zakończyć się w październiku 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy