Reklama

Kierowco, od dziś nie musisz pamiętać o dokumentach

Opublikowano:
Autor:

Kierowco, od dziś nie musisz pamiętać o dokumentach  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy października to ważna data dla zapominalskich kierowców. Od poniedziałku nie muszą pamiętać o noszeniu przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC.

Pierwszy października to ważna data dla zapominalskich kierowców. Od poniedziałku nie muszą pamiętać o noszeniu przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC.

To kolejny efekt postępu cyfryzacji. Wszystkie dane kierowców, a także te dotyczące ubezpieczenia czy badania technicznego zostały wprowadzone do systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że dokumentów nie trzeba mieć przy sobie i w razie kontroli nie zapłacimy mandatu. 

- Od pierwszego października 2018 roku nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu czy też potwierdzenia ubezpieczenia OC. To efekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym - potwierdza Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Dotychczas za brak każdego dokumentu wymaganego podczas kontroli można było zostać ukaranym mandatem w wysokości 50 złotych, ale jednorazowo nie mógł przekraczać 250 złotych. 

Nadal trzeba jednak pilnować terminów badań technicznych czy kolejnego ubezpieczenia. Papierowy dowód rejestracyjny będzie potrzebny także przy czynnościach administracyjnych.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE