Reklama

Kierowco, noga z gazu. Chyba, że prosisz się o mandat

Opublikowano:
Autor:

Kierowco, noga z gazu. Chyba, że prosisz się o mandat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę policjanci z komend miejskich i powiatowych z całego Mazowsza będą prowadzili działania „Prędkość”. Mundurowi skupią się głównie na tych kierowcach, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

W środę policjanci z komend miejskich i powiatowych z całego Mazowsza będą prowadzili działania „Prędkość”. Mundurowi skupią się głównie na tych kierowcach, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości.

- Jak wynika z policyjnych statystyk, głównym zagrożeniem w ruchu drogowym jest nadmierna prędkość pojazdów, gdyż im większa prędkość, tym trudniej uniknąć wypadku i tym poważniejsze są obrażenia u ofiar - przekonują policjanci. - Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego, spowodowany jest m.in. nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości.

Policjanci podpierają się danymi. Jeśli kierujący jedzie z prędkością 75 km/h, na niebezpieczeństwo zareaguje dopiero po przejechaniu około 21 metrów, przy czym droga hamowania wyniesie 31 metrów. Oznacza to, że auto zatrzyma się po przejechaniu 52 metrów od chwili zauważenia przez kierowcę niebezpieczeństwa. A jak to wygląda w obszarze zabudowanym? W tym przypadku kierowca na ogół dostrzega pieszego na jezdni około 36 metrów przed pojazdem, co oznacza, że do potrącenia dojdzie przy prędkości 53 km/h. Jak pokazują międzynarodowe badania, spadek średniej prędkości o 5% powoduje spadek liczby wypadków o 10%.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE