Reklama

Kiedy przeprowadzka do nowej komendy?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy przeprowadzka do nowej komendy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biało-niebieska komenda przy Al. Kilińskiego to dla płockich policjantów zupełnie nowa jakość. Także dla ich interesantów, którzy już w tym tygodniu będą witani na recepcji. Właśnie kończą się ostatnie przygotowania do wielkiej przeprowadzki. Policjanci czekali na ten moment od 2011 roku, kiedy to rozpoczęła się budowa budynku.

Biało-niebieska komenda przy Al. Kilińskiego to dla płockich policjantów zupełnie nowa jakość. Także dla ich interesantów, którzy już w tym tygodniu będą witani na recepcji. Właśnie kończą się ostatnie przygotowania do wielkiej przeprowadzki. Policjanci czekali na ten moment od 2011 roku, kiedy to rozpoczęła się budowa budynku.

 

Budynek nowej komendy został oddany do użytku 17 lipca bieżącego roku. Od tego czasu trwały ostatnie prace przygotowawcze, aby wszystko grało jak w przysłowiowym zegarku, kiedy na dobre policjanci rozgoszczą się w nowej komendzie. A w tej nie zabraknie, naturalnie oprócz cel dla osób zatrzymanych, nawet miejsca do pogrania w koszykówkę, kuchni, gdzie można zaparzyć małą czarną i zjeść kanapkę, a już w szczególności przestrzennych pomieszczeń zaadaptowanych m.in. na gabinety, strzelnicę, czy garaże.

Budynek zaprojektowano w taki sposób, aby stał się prawdziwie wielofunkcyjną siedzibą. Pomimo wielkiego otwarcia z okazji święta polskiej policji, należało jeszcze wiele rzeczy usprawnić, w tym przygotować systemy policyjnej łączności telefonicznej i radiowej wraz z systemami telefonicznej łączności dla mieszkańców. Przetransportowane komputery zostaną także podpięte pod sieć internetową. Ponadto, kiedy odwiedziliśmy komendę, ta świeciła jeszcze pustkami. Obecnie zostały już dowiezione meble.

Wychodzi na to, że już od najbliższego czwartku, 14 sierpnia począwszy od godziny 8.00 rano komenda przy Al. Kilińskiego zyska nowych lokatorów, o czym właśnie powiadomił Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. Na zmianie zyskają także interesanci, ktorzy w nowym holu, urządzonym na wzór hotelowej recepcji, powinni czuć się o wiele swobodniej. Także 14 sierpnia nastąpi przełączenie systemów łącznościowych z budynku starej komendy przy Słowackiego i 1 Maja, do nowego budynku przy Kilińskiego 8. - W związku z procesem przełączania systemów mogą wystąpić przerwy w łączności telefonii stacjonarnej i internetowej, jednak telefony komórkowe będą funkcjonować bez zakłóceń – informuje policyjny oficer prasowy i zapewnia, że funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby powstałe utrudnienia trwały możliwie krótko.

W wyniku zmiany adresu Komendy Miejskiej Policji nie ulegną jednak zmianie dotychczasowe numery telefonów zarówno dla mieszkańców Płocka, jak i powiatu.

Czytaj też: ,

Zobacz zdjęcia: ,

Fot.: Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE