Reklama

Kiedy odbędą się wybory parlamentarne?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy odbędą się wybory parlamentarne?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W rozmowie z dziennikarzem jednej z ogólnokrajowych stacji telewizyjnych prezydent Andrzej Duda przyznał, że chciałby jak najkrótszej kampanii wyborczej. Wstępnie wytypowano datę, brakuje jednak zgody Państwowej Komisji Wyborczej.

W rozmowie z dziennikarzem jednej z ogólnokrajowych stacji telewizyjnych prezydent Andrzej Duda przyznał, że chciałby jak najkrótszej kampanii wyborczej. Wstępnie wytypowano datę, brakuje jednak zgody Państwowej Komisji Wyborczej.

Niedziela, 13 października - tego dnia najprawdopodobniej odbędą się wybory parlamentarne. Prezydent Andrzej Duda dodał podczas wywiadu, że Państwowa Komisja Wyborcza zwykle sprawnie i szybko odpowiada po ustaleniu wyborczego kalendarza. Na razie prezydent wystąpił do PKW o opinię w tej sprawie i jak tylko ta się pojawi, można spodziewać się "niezwłocznego" zarządzenia wyborów. A jak dodał, zarówno opinii PKW, jak i zarządzenia można spodziewać się zapewne już w przyszłym tygodniu.

Wybory parlamentarne zarządza prezydent Rzeczypospolitej. Muszą odbyć się na 30 dni przed upływem czteroletniej kadencji Sejmu i Senatu, co oznacza, że termin wyborów musi przypaść w jedną z niedziel między 12 października a 12 listopada (czyli do wyboru były następujące daty: 13, 20, 27 października oraz 3 bądź 10 listopada).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE