Reklama

Kibice nie zgadzają się na zmianę prezesa. Wydali oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

Kibice nie zgadzają się na zmianę prezesa. Wydali oświadczenie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sezon piłkarski już się skończył, ale trwa walka o fotel prezesa. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, posada prezesa Jacka Kruszewskiego wisi na włosku. Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock na tydzień przed posiedzeniem rady nadzorczej, na której zapadanie oficjalna decyzja, wydało oświadczenie.

Sezon piłkarski już się skończył, ale trwa walka o fotel prezesa. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, posada prezesa Jacka Kruszewskiego wisi na włosku. Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock na tydzień przed posiedzeniem rady nadzorczej, na której zapadanie oficjalna decyzja, wydało oświadczenie. 

Jako pierwsi podaliśmy informację o tym, że prezes Jacek Kruszewski może stracić posadę. Zastrzeżeń do pracy prezesa jest kilka, m.in. pomyłki trenerskie z sezonu 2018/19, przedłużenie kontraktu z Rafałem Wolskim, który nawet nie zadebiutował czy słaba gra zespołu. Wiślacy ostatecznie utrzymali się w lidze, ale posada Kruszewskiego nadal nie jest pewna. 

[ZT]25748[/ZT]

W czwartek 23 lipca doszło do spotkania kibiców, na którym wypracowano stanowisko. Fani Wisły Płock w tej sprawie mówią jednym głosem: prezes Jacek Kruszewski ma nasze pełne poparcie. 

Treść oświadczenia cytujemy w całości. 

Kibice Wisły Płock nie mogą przejść obojętnie wobec pojawiających się coraz częściej twierdzeń o zmianie prezesa naszego ukochanego Klubu.

Prezes Jacek Kruszewski ma nasze pełne poparcie. Wszelkie zmiany na piastowanym przez niego stanowisku będą przez nas odbierane negatywnie.

Zdajemy sobie sprawę, że są rzeczy, które należy poprawić, ale nie zapominajmy, o tym co było. Jacek Kruszewski objął stanowisko prezesa po spadku do 2. ligi. Latem 2012 r. nie było wyników i sponsorów, a Wisła miała tragiczny wręcz wizerunek. Wtedy nikt nawet nie marzył o ekstraklasie, reprezentantach kraju grających w naszych barwach, nie mówiąc już o nowym stadionie.

Wisła Płock z Jackiem Kruszewskim za sterem oraz przy wsparciu kibiców odbiła się od dna. W ciągu 8 lat zaszły w Wiśle zmiany, które doprowadziły do awansu do 1. ligi, a później do powrotu do ekstraklasy.

Od tego czasu czterokrotnie utrzymaliśmy się w piłkarskiej elicie, a w zeszłym sezonie nawet jej liderowaliśmy. Trenerem reprezentacji Polski został wybrany trener Wisły Płock, tj. Jerzy Brzęczek, a dzięki grze w naszym Klubie piłkarscy fani poznali lub przypomnieli sobie na nowo o wielu świetnych zawodnikach.

Nasz Klub przez ten czas rozwijał się nie tylko piłkarsko, ale również organizacyjnie. Pozyskano wielu sponsorów, a przede wszystkim wrócono do rozmów z największym w regionie koncernem, co finalnie skutkowało pozyskaniem starego / nowego sponsora strategicznego. Dobre zmiany w Klubie doprowadziły do tego, że pierwszy raz w historii na meczu piłkarskim Wisły pojawił się komplet publiczności i to pomimo tego, że nasz stadion jest obecnie ruiną. Po latach zaniedbań pracy z juniorami wreszcie utworzono stowarzyszenie zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży.

Co warte podkreślenia, w końcu rozpoczęła się przebudowa stadionu Wisły Płock. Pojawia się również perspektywa przebudowy otoczenia stadionu z myślą o szkoleniu wiślackich piłkarzy, w tym głównie z myślą o pracy z juniorami.

Nie jest tak, że w tym czasie nie przytrafiły się błędy. Widzimy je wszyscy, dostrzega je również Jacek Kruszewski. Dzięki bardzo dobrej współpracy możemy o tym wspólnie porozmawiać. Doceniamy to szczególnie, gdyż w przeszłości kibice Wisły byli dla osób zarządzających Klubem wrogiem. Konflikt ten urósł do takich rozmiarów, że zarządcy Klubu „wygnali” swoich kibiców ze stadionu. Na szczęście to już przeszłość.

Dziś możemy docenić pozytywne zmiany, jakie zaszły w Wiśle, i śmiało patrzeć w przyszłość. Dobre zmiany widzą nie tylko kibice. Praca zarządu Klubu była bowiem wielokrotnie oceniana, co w ostatnim czasie skutkowało udzieleniem zarządowi jednomyślnego absolutorium. Dobra atmosfera wokół Klubu powoduje, że futbolu na poziomie ekstraklasy mogą nam zazdrościć o wiele większe miasta, jak choćby Łódź, Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Gdynia, Kielce.

Przytoczone przez nas okoliczności powodują, że wszelkie zmiany na stanowisku prezesa będą dla nas niezrozumiałe i oceniane negatywne. Ostatnia nonszalancja w zmianach włodarzy Klubu omal nie zakończyła się jego upadkiem. Na takie coś nie możemy się zgodzić i stanowczo przeciw temu protestujemy.

Kibice Wisły Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE