Reklama

Kasa z Unii. 70 mln zł dla płockich wodociągów

Opublikowano:
Autor:

Kasa z Unii. 70 mln zł dla płockich wodociągów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wodociągi Płockie podpisały umowę na unijne dofinansowanie w wysokości ponad 70 mln zł. To środki na cały szereg inwestycji, już zrealizowanych, a także takich, które będę realizowane w tym i kolejnym roku.

Wodociągi Płockie podpisały umowę na unijne dofinansowanie w wysokości ponad 70 mln zł. To środki na cały szereg inwestycji, już zrealizowanych, a także takich, które będę realizowane w tym i kolejnym roku.

Jak informuje ratusz, umowa przewiduje współfinansowanie projektu pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Płocka, etap IV”. Środki będą pochodzić z RPO Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-20.

Łączną wartość całego projektu wynosi ponad 114 mln zł. Koszty kwalifikowane przekraczają 110 mln zł, a dofinansowanie z UE sięga 70,5 mln zł. Środki te są m.in. refundacją zrealizowanych już przedsięwzięć, ale będą przeznaczone także na nowe inwestycje. Refundacja dotyczy przebudowanej już ul. 1 Maja i Gradowskiego oraz ul. Ostatniej. W każdej z tych ulic wodociągi rozdzieliły kanalizację ogólnospławną na deszczową i sanitarną.

Inwestycje maja rozpocząć się wkrótce. Poprowadzona zostanie kanalizacja deszczowa od al. Kobylińskiego przez al. Pawła Nowaka do ul. Tysiąclecia. Dzięki temu już w przyszłym roku można będzie przystąpić do przebudowy ul. Tysiąclecia także wraz z rozdziałem kanalizacji, która zapobiegnie zalewaniu tej części drogi przez opady deszczu.

Co więcej, zdobyte dofinansowanie pozwoli na rozpoczęcie, również w tym roku, przebudowy ul. 3 Maja (wraz z budową łącznika do al. Jachowicza) oraz ul. Pięknej. Inwestycja ta także połączona jest z rozdziałem kanalizacji. Koszt tego etapu programu szacowany jest na 30 mln zł.

Planowana jest także budowa kanalizacji przy ul. Bałtyckiej i Chełmińskiej w Borowiczkach oraz modernizacja istniejącej tam przepompowni ścieków (2,5 mln zł), przebudowa i renowacja głównych kolektorów sanitarnych wraz z odbudową studni na terenie całego Płocka za ponad 41 mln zł.

Do długiej listy inwestycji dochodzi jeszcze modernizacja powierzchniowego ujęcia wody na Grabówce czy budowa wodociągu z ul. Górnej na Podolszyce. Dzięki niemu osiedla te będą całkowicie zabezpieczone pod kątem dostaw wody.

Do końca trzeciego kwartału wodociągi planują uzyskać środki na pokrycie wkładu własnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE