Kanonada w Orlen Arenie! Stuprocentowy Tin Lucin [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
45
zdjęć

WiadomościW piątkowy wieczór w Orlen Arenie piłkarze ręczni Wisły Płock bez problemu pokonali ósmą w tabeli ekipie MMTS Kwidzyn 44:22 (24:12).

Nafciarze wciąż mają komplet zwycięstw w Orlen Superlidze. Zespół z Kwidzyna walczy o awans do fazy play off, ale z płocczanami nie iał szans. W pierwszej rundzie uległ Nafciarzom u siebie aż 15:34.

- Do meczu podchodzimy z dużym zapałem. Drużyna z Kwidzyna prezentuje dobrą piłkę ręczną i sądzę, że do rywalizacji podejdzie równie zmotywowana jak my, patrząc na fakt, iż walczą oni o pozycję w play-offach – skomentował przed meczem Kiryl Samoila, rozgrywający Wisły Płock.

Okazało się, że MMTS był w stanie powalczyć przez kilka minut, po czterech minutach było po 2. Wówczas płocczanie zdobyli trzy bramki z rzędu i zrobiło się 5:2.

Gospodarze systematycznie powiększali przewagę, do przerwy było już 24:12. W drugiej połowie Wisła grała na luzie, przewaga rosła, skończyło się kosmiczną różnicą 22 bramek.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 44:22 (24:12)

Najwięcej bramek dla Wisły: Lucin 7, Żytnikow 6, Samoila 6, Mihić 5, Serdio 4, Dawydzik 4, Zarabec 4