Reklama

Kanadyjczycy przejmą spółkę z Płocka za 22 miliony dolarów?

Opublikowano:
Autor:

Kanadyjczycy przejmą spółkę z Płocka za 22 miliony dolarów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Informacja o przejęciu płockiej spółki ukazała się na zagranicznych portalach, następnie we wtorek w "Pulsie Biznesu".

Informacja o przejęciu płockiej spółki ukazała się na zagranicznych portalach, następnie we wtorek w "Pulsie Biznesu".

Jak poinformował we wtorek Puls Biznesu, notowany na giełdzie w Toronto CCL Industries Inc. ogłosił zawarcie wiążącej umowy przejęcia spółki Flexpol Sp. z.o.o. z Płocka za ok. 22 mln USD. Flexpol Sp. z o. o. działa na rynku polipropylenowej folii BOPP wykorzystywanej do produkcji opakowań miękkich.

- W komunikacie Kanadyjczycy informują, że Flexpol miał w 2019 roku ok. 70 mln USD sprzedaży, a skorygowany zysk EBITDA wyniósł 3,7 mln USD. CCL Industries Inc., który określa się jako największy producent etykiet na świecie, liczy na zamknięcie transakcji w pierwszym kwartale. Zapowiada zmianę nazwy spółki z Płocka na Innovia Poland - powiadomił "Puls Biznesu".

W związku z komunikatem z "Pulsu Biznesu" skontaktowaliśmy się ze spółką. Tam powiadomiono, że trzeba poczekać, "jeśli już, to informacja pojawi się w odpowiednim czasie" na stronie internetowej.

Przedsiębiorstwo funkcjonujące obecnie jako Flexpol Sp. z o . o. powołane zostało w 1996 r. przez Petrochemię Płock S.A. W krótkim czasie spółka zdobyła dominującą pozycję na rynku polipropylenowej folii BOPP wykorzystywanej do produkcji szerokiej gamy nowoczesnych opakowań miękkich, które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne opakowania papierowe. Od 2004 roku spółka jest częścią GRUPY SUPRAVIS, podmiotu działającego na rynku materiałów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W skład grupy wchodzą dwie firmy produkcyjne: SUPRAVIS S.A. z Bydgoszczy oraz FLEXPOL Sp. z o.o. z Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE