Reklama

Kamienica przy Sienkiewicza 38 nabiera blasku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kamienica przy Sienkiewicza 38 nabiera blasku [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca przebudowa kamienicy Sienkiewicza 38, prowadzona przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej -TBS i Wixbud S.A. Niebawem 30 mieszkań trafi do najemców w ramach programu miejskiego "Mieszkania na start".

Dobiega końca przebudowa kamienicy Sienkiewicza 38, prowadzona przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej -TBS i Wixbud S.A. Niebawem 30 lokali trafi do najemców w ramach programu miejskiego "Mieszkania na start".

Nie była to łatwa budowa, bowiem w trakcie prac doszło do katastrofy budowlanej we wrześniu 2016 r.. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach - ranny został jedynie kierownik robót zatrudniony przez wykonawcę, firmę Elko z Sochaczewa. Spadający gruz uszkodził również zaparkowany obok placu budowy samochód i pobliski budynek. Trzeba było zmienić wykonawcę, to zadanie powierzono firmie Wixbud. Inwestycja związania z realizacją budynku przy Sienkiewicza 38, w którym znajduje się 30 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 1.360,38 metrów kwadratowych, zapewne zakończy się w marcu 2019 r. Wówczas staną się dostępne kolejne mieszkania na wynajem w ramach programu "Mieszkania na start".

[ZT]14470[/ZT]

Za realizację inwestycji przy Sienkiewicza 38 odpowiada Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. Koszty przedsięwzięcia przewidywano na niemal 12,2 mln zł, przy czym udało się pozyskać wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego do kwoty przeszło 6 mln zł, czyli do połowy faktycznych kosztów przedsięwzięcia.

Jeszcze w tym roku zapewne pojawią się nowi lokatorzy w budynku przy ul. Sienkiewicza 40/42, gdzie powstanie 15 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 698,91 metrów kwadratowych. w tym przypadku inwestycję realizuje Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. To pierwszy etap inwestycji obejmującej łącznie dwa budynku (drugi przy ul. Kaczmarskiego). Koszty I etapu oszacowano na 5,3 mln zł (ze wsparciem BGK na poziomie 2,4 mln zł). Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu 2019 roku.

- Na liście osób ubiegających się o wynajęcie lokalu w ramach programu "Mieszkania na start" jest 119 wniosków. Wszystkich wniosków wpłynęło 151 - poinformował dyrektor Wydziału Zarządzania Nieruchomościami Gminy, Wojciech Petecki, który ostatnio przygotował ocenę realizacji programu "Mieszkania na start".

Pierwsze klucze w ramach programu dedykowanego młodym ludziom (w wieku od 18 do 35 lat), którzy już zarabiają, mają dochód (bądź ktoś posiadający dochód za nich poręczył), ale jeszcze nie stać ich na zakup własnego mieszkania, wręczono latem 2016 r. Pierwszy blok, dzięki MTBS, powstał przy ul. Sienkiewicza 25. Lokale dostępne w ramach programu "Mieszkania na start" są na wynajem na 5 lat (z możliwością przedłużenia maksymalnie o kolejne 5 lat). Kolejne mieszkania przydzielono w budynkach przy ul. Padlewskiego 6 i Kleeberga 1.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE