Reklama

Kamienica na starówce do wzięcia.A Retro?

Opublikowano:
Autor:

Kamienica na starówce do wzięcia.A Retro? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Istniejąca od 15 lat restauracja Retro od jakiegoś czasu jest zamknięta na cztery spusty. Na drzwiach kamienicy tuż przy ratuszu pojawiła się informacja o możliwości wynajmu pomieszczeń. Retro zniknie na zawsze?

Istniejąca od 15 lat restauracja Retro od jakiegoś czasu jest zamknięta na cztery spusty. Na drzwiach kamienicy tuż przy ratuszu pojawiła się informacja o możliwości wynajmu pomieszczeń. Retro zniknie na zawsze?

Retro istniało w Płocku od kilkunastu lat - aż do grudnia ub. roku zajmowało siedzibę przy Kwiatka, ale w końcu roku postanowiło się przeprowadzić do nowego lokum - do niedawno odbudowanej od podstaw kamienicy w samym sercu starówki na roku Starego Miasta i Bielskiej.  Z kolei przy Kwiatka miejsce Retro zajęła nowa kawiarnio-bawialnia - „Bajka”, w której odpoczywać przy kawie i gofrach mają przede wszystkim rodzice i ich maluchy.

Klimat, meble, menu - to wszystko zostało, ale po przeprowadzce teraz restauracja miała znacznie więcej miejsca - dwie sale na parterze i pierwszym piętrze, no i lepszą lokalizację - w najbardziej reprezentacyjnej części płockiej starówki, dosłownie parę kroków od ratusza. Restauracja funkcjonowała w nowym lokum ponad pół roku (jeszcze w czerwcu zapraszano na dancingi), ale potem coś poszło nie tak i teraz można tam co najwyżej pocałować klamkę. Co dokładnie? To - jak się dowiedzieliśmy - osobiste sprawy właścicieli restauracji. Z naszych informacji wynika, że Retro nigdzie się nie przenosi,a jego właściciele m.in. na Facebooku od kilku tygodniu szukają chętnych, którym za „przystępną cenę” odstąpiliby restaurację. Na profilu restauracji dodano niewróżący nic dobrego opis: „zamknięte na stałe”.

Ostatnio na drzwiach pojawiła się informacja o zamiarze wynajmu lokalu. Jak się dowiedzieliśmy, do wynajęcia są trzy kondygnacje - piwnica (tam mieści się kuchnia i pomieszczenia gospodarcze), oraz parter i pierwsze piętro (są tam sale). Łącznie to blisko 280 m kw.  W zależności od potrzeb klienta lokal może być wynajęty z pełnym wyposażeniem lub bez niego.

Nie wiadomo, jaki będzie los Retro - jeśli nowy najemca będzie chciał urządzić w kamienicy biura, można zapomnieć o restauracji. Niewykluczone też, że nawet jeśli znów będzie się tam mieścił lokal gastronomiczny, to jego właściciel może chcieć się pożegnać z utrzymanym w starodawnym stylu wystrojem wnętrza i jego nazwą.

Jak już pisaliśmy, odbudowę kamienicy przy ul. Stary Rynek 5 przeprowadziła Agencja Rewitalizacji Starówki, budowa definitywnie zakończyła się w połowie ub. roku. Dotychczas w tym miejscu nie było takiego budynku - odbudowano kamienicę, która stała tu jeszcze przed II wojną światową. Zrekonstruowany obiekt nie jest dokładnym odpowiednikiem pierwowzoru - został zwężony, tak aby nie wchodził w światło ul. Bielskiej.  Cała kamienica wraz z pierzeją wzdłuż ul. Bielskiej dysponuje powierzchnią ok. 1200 m2.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE