Reklama

Kamienica gotowa, można mieszkać [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kamienica gotowa, można mieszkać [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześć mieszkań komunalnych oddanych zostało do użytku w zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 65. Jej remont trwał niespełna rok.

Sześć mieszkań komunalnych oddanych zostało do użytku w zabytkowej kamienicy przy Sienkiewicza 65. Jej remont trwał niespełna rok.

W budynku o łącznej powierzchni użytkowej 370 metrów kwadratowych znajduje się sześć mieszkań. Najmniejsze z nich ma 38, a największe 48 metrów kwadratowych. – Mieszczą się więc w grupie mieszkań małych – wytłumaczył prezes MTBS-u Mirosław Kłobukowski. Jedno z mieszkań na parterze przystosowane jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kamienica przy Sienkiewicza 65 nie została zbudowana od podstaw. Była jednak w tak fatalnym stanie, że władze MTBS-u zastanawiały się nawet nad jej rozbiórką. Tym bardziej, że dokładna analiza kosztów stawiała pod znakiem zapytania sensowność całego przedsięwzięcia, szacowanego na 1,4 miliona złotych.

– Na szczęście dzięki prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu udało się pozyskać 50-procentowe wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie – chwalił  Mirosław Kłobukowski. – Inwestycja ruszyła w październiku 2012 roku i po niespełna 12 miesiącach została zakończona. Wprowadziło się do niego sześć rodzin, w sumie 18 osób. Mieszkania są w stu procentach przygotowane do zamieszkania, wyposażone we wszystkie media.

Powierzchnia użytkowa całego budynku to 370 metrów kwadratowych. Mieszkania mają od 38 do 48 metrów kwadratowych.

Władze MTBS-u mają 21 dni na pełne rozliczenie się z inwestycji z Urzędem Miasta Płocka, który po tym terminie złoży stosowne dokumenty do Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Dzięki temu jeszcze w tym roku do miejskiej kasy wpłynie ponad 700 tysięcy złotych, czyli 50 procent pełnego kosztu – powiedział szef MTBS-u.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE