Reklama

Już wiadomo, kiedy odbędą się wybory do rad osiedli

Opublikowano:
Autor:

Już wiadomo, kiedy odbędą się wybory do rad osiedli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka miesięcy czekają nas małe wybory, w których wybierzemy radnych osiedlowych. W tej chwili funkcjonuje 21 rad osiedlowych, które mają reprezentować interesy mieszkańców w kontaktach z Ratuszem.

Już za kilka miesięcy czekają nas małe wybory, w których wybierzemy radnych osiedlowych. W tej chwili funkcjonuje 21 rad osiedlowych, które mają reprezentować interesy mieszkańców w kontaktach z Ratuszem. 

Choć do samych wyborów zostało jeszcze dużo czasu, Miejska Komisja Wyborcza ma do wykonania kilka procedur. Pierwszą z nich będzie wytyczenie nazw rad osiedlowych, ich granic i liczby radnych wybieranych w poszczególnym okręgu. Ta informacja zostanie podana do publicznej wiadomości 18 kwietnia, choć już od 10 kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje kandydatury. Mają na to czas do 21 kwietnia. 

Pierwsze plakaty dotyczące wyborów pojawią się najpóźniej 26 kwietnia - znajdzie się na nich uchwała o utworzeniu obwodów do głosowania. Niespełna dwa tygodnie później, maksymalnie do 8 maja, pojawią się wydruki z kandydatami do poszczególnych rad. 

Głosowanie we wszystkich okręgach odbędzie się w niedzielę 21 maja w godzinach 7:00-19:00. 

Wybory do rad osiedlowych przeprowadzone są zgodnie z prawem wyborczym. Są więc powszechne, tajne, równe, bezpośrednie z zachowaniem większościowego systemu wyborczego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE