Reklama

Już w niedzielę ulicami Płocka przejdzie nietypowy orszak

Opublikowano:
Autor:

Już w niedzielę ulicami Płocka przejdzie nietypowy orszak - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co roku w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy włącza się mnóstwo chętnych. W tym roku będą to także czworonogi, w tym te należące do Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej Płock-Podolszyce.

Co roku w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy włącza się mnóstwo chętnych. W tym roku będą to także czworonogi, w tym te należące do Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej Płock-Podolszyce.

W najbliższą niedzielę w całej Polsce pojawią się charakterystyczne czerwone serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy okazji rozmaitych inicjatyw. Im więcej pomysłów na zdobycie kolejnego grosza do puszki, tym lepiej. Dodatkowych wydarzeń będzie mnóstwo już od rana. Chętni pobiegną w pobliżu Orlen Areny, będzie też spacer z kijkami, zagrają artyści, kolejne przedmioty zostaną wylicytowane, na parkingu przed Atrium Mosty ustawią się stare samochody, 450 wolontariuszy wyruszy na ulice Płocka, aby rozklejać kolejne serduszka za każdy datek. Całą niedzielę wiele osób zamierza kwestować dla dzieci i seniorów. W ten harmonogram wydarzeń wpisała się także Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej Płock-Podolszyce.

Na początek zapraszają na Stary Rynek wspólnie z powstałą na Facebooku grupą Psie spacery Płock. Spacer na cztery łapy wyruszy o 12.00 sprzed budynku ratusza. To jedyna taka okazja w roku. Orszak zbierze się przed budynkiem ratusza, dalej przejdzie ulicami aż do Orlen Areny, w której odbywają się główne wydarzenia i będzie się mieścił płocki sztab WOŚP.

- Mamy nadzieję, że nie musimy szczególnie Was zachęcać. Im więcej nas będzie, tym lepiej – zachęcają do przyjścia w niedzielę. - Przy okazji pokażemy, że właściciele psów mają wielkie serca. Przybywajcie tłumnie. Jeśli macie psy, oczywiście razem ze swoimi pupilami. A jeśli nawet ich jeszcze nie macie, to też zapraszamy.

Mamy też drugie zaproszenie także wystosowane przez Grupę Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej Płock-Podolszyce, tylko tym razem wspólnie z Hodowlą Owczarka Niemieckiego i Ośrodkiem Szkolenia Psów KAMABEDA. W okolicach wejścia głównego do Orlen Areny (od strony stadionu) o godzinie 15.00 rozpocznie się pokaz pracy psów.

Co więc zobaczymy? - Chcemy przedstawić współpracę pies/przewodnik, socjalizację oraz najbardziej widowiskowe elementy egzaminów IPO 1 i IPO 2, m.in. rewirowanie, konwojowanie, zatrzymanie pozoranta podczas ucieczki. Praca oparta jest na naturalnych popędach naszych psów. W naszym pokazie nie ma agresji, jest to typowy pokaz pracy sportowej. IPO jest psim sportem w którym rozgrywane są Mistrzostwa Polski, Europy i Świata. Naszym pozorantem będzie właściciel Ośrodka Szkolenia Psów KAMABEDA i licencjonowany pozorant Darek Więckowski.

W pokazie wezmą udział cztery zespoły. Trenerzy zaprezentują, co potrafią zdziałać trzy owczarki niemieckie (krótkowłosa Zosia, długowłosy Axel oraz Eto) i jeden bokser Indi.  

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE