Reklama

Już oficjalnie: ich wybraliśmy do rady

Opublikowano:
Autor:

Już oficjalnie: ich wybraliśmy do rady  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już oficjalne - 10 mandatów w nowej radzie miasta ma PiS, 9 - PO. Cztery przypadły w udziale PSL, a tylko dwa - SLD. Zobaczcie, kogo wybraliśmy do rady miasta, a komu podziękowaliśmy.

To już oficjalne - 10 mandatów w nowej radzie miasta ma PiS, 9 - PO. Cztery przypadły w udziale PSL, a tylko dwa - SLD. Zobaczcie, kogo wybraliśmy do rady miasta, a komu podziękowaliśmy.

Miejska komisja wyborcza potwierdziła: kandydaci, których podaliśmy dziś przed południem zostali głosami płocczan wybrani do rady miasta na kadencję 2014-2018. Ale trzeba pamiętać, że to nie jest jeszcze lista nowych radnych, choć zapewne w przeważającej większości skład będzie się pokrywał z tą listą.   Jeśli jednak ktoś zrezygnuje,  do rady wejdzie kolejna osoba z tej listy. Tak będzie z pewnością m.in. w przypadku prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego, który w wyborach na radnych podobnie jak w prezydenckich, dostał najwyższą liczbę głosów. Za niego do rady wejdzie Grzegorz Lewicki. Jeżeli natomiast na wiceprezydentów zostaną powołani Roman Siemiątkowski i Krzysztof Izmajłowicz - ich miejsca zajmą Iwona Jóźwicka i Artur Kras.

Jak już pisaliśmy, wynik wyborów cieszy z pewnością Prawo i Sprawiedliwość i Platformę Obywatelską - ich wyniki różnią się jednym mandatem, a także Polskie Stronnictwo Ludowe, które zamiast jednego mandatu jak dotąd, teraz ma czteroosobową reprezentację.

Płocczan ciekawi oczywiście, kto z obecnych radnych nie znalazł się w nowej radzie? Otóż w tej kadencji samorządu nie zobaczymy: Grażyny Cieślik, Arkadiusza Iwaniaka, Pawła Kolczyńskiego (nie startował), Piotra Kubery, Magdaleny Lewandowskiej, Mirosława Milewskiego, Bożeny Musiał,  Anieli Niedzielak, Piotra Nowickiego, Dariusza Skubiszewskiego, Macieja Wiącka.

Płocczanie ponownie zaufali natomiast: Leszkowi Brzeskiemu, Barbarze Smardzewskiej-Czmiel, Marcinowi Flakiewiczowi, Wojciechowi Hetkowskiemu,  Arturowi Jaroszewskiemu, Jackowi Jasionowi, Tomaszowi Kolczyńskiemu, Tomaszowi Kordze, Wioletcie Kulpie, Lechowi Latarskiemu,  Tomaszowi Maliszewskiemu, Joannie Olejnik.

Nowe twarze w płockim samorządzie to: Andrzej Aleksandrowicz, Daria Domosławska, Tomasz Kominek,  Iwona Krajewska , Marek Krysztofiak , Adam Modliborski, Michał Sosnowski, Małgorzata Struzik, Piotr Szpakowicz  i Michał Twardy.

Zdjęcia wszystkich osób wybranych do rady miasta na tę kadencję przedstawiliśmy w naszej galerii:


 

1. Andrzej Aleksandrowicz - lista PiS

2. Leszek Brzeski - lista PiS

3. Daria Domosławska - lista PO

4. Marcin Flakiewicz - lista PiS

5. Wojciech Hetkowski - lista SLD

6. Krzysztof Izmajłowicz  lista PO

7. Artur Jaroszewski - lista PO

8. Jacek Jasion - lista SLD

9. Tomasz Kolczyński - lista PiS

10. Tomasz Kominek - lista PSL

11. Tomasz Korga - lista Pis

12. Iwona Krajewska - lista PO

13. Marek Krysztofiak - lista PiS

14. Wioletta Kulpa - lista PiS

15. Lech Latarski - lista PO

16. Tomasz Maliszewski - lista PO

17. Adam Modliborski - lista Pis

18. Andrzej Nowakowski - lista PO

19. Joanna Olejnik - lista PO

20. Roman Siemiątkowski - lista PO

21. Barbara Smardzewskka-Czmiel - lista PiS

22. Michał Sosnowski - lista PSL

23. Małgorzata Struzik - lista PSL

24. Piotr Szpakowicz - lista PiS

25. Michał Twardy - lista PSL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE