Reklama

Już niedługo przybędzie kilkadziesiąt wiat przystankowych

Opublikowano:
Autor:

Już niedługo przybędzie kilkadziesiąt wiat przystankowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niektórych miejscach wiaty przystankowe staną po raz pierwszy, niektóre zostaną wymienione na nowe. Ratusz właśnie podpisał umowę.

W niektórych miejscach wiaty przystankowe staną po raz pierwszy, niektóre zostaną wymienione na nowe. Ratusz właśnie podpisał umowę. 

Na terenie całego miasta przybędzie 40 nowych wiat przystankowych, sześć będzie wyposażonych w system dynamicznej informacji pasażerskiej. Wszystkie obiekty staną najpóźniej 15 czerwca. W większości zastąpią te stare i wysłużone, ale na części przystanków wiat do tej pory nie było. To np. przystanek przy galerii Wisła czy przystanek "Popiełuszki" na wysokości stacji paliw. Wiaty zostaną wykonane w takim samym stylu jak obecnie używane, ale będą miały różne wymiary. Przykładowo, wiata o szerokości pół metra zastąpi obiekt na przystanku "Słowackiego 01" przy ul. Gałczyńskiego. 

- Płocczanie skarżyli się, że znajduje się za daleko od miejsca wsiadania do autobusu - mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza.- Nowa, wąska wiata stanie na początku zatoki, dzięki czemu wsiadanie do autobusu będzie łatwiejsze.

W Płocku są łącznie 134 wiaty, z czego 75 wybudowano w latach 2014-2018.  Kolejne powstaną na remontowanej ul. Łukasiewicza. Pod koniec roku nowych wiat powinno być już 128. 

Wartość umowy to ponad 732 tys. złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE