Reklama

Już nie tylko stadion. Prezydent zapowiada kolejną dużą inwestycję

Opublikowano:
Autor:

Już nie tylko stadion. Prezydent zapowiada kolejną dużą inwestycję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jaką kwotę miasto miałoby przeznaczyć na zagospodarowanie Nowego Rynku i salę koncertową? Dotychczas o sali koncertowej raczej się mówiło, co nie przekładało się na konkretne zapisy czy zabezpieczone środki.

Jaką kwotę miasto miałoby przeznaczyć na zagospodarowanie Nowego Rynku i salę koncertową? Dotychczas o sali koncertowej raczej się mówiło, co niekoniecznie przekładało się na konkretne zapisy czy zabezpieczone środki.

We wtorek odbyło się spotkanie prezydenta Płocka z mieszkańcami i członkami Rady Osiedla Kolegialna w nowej siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Prezydenta zapytano wprost, czy nie ignoruje mieszkańców, bo może nie każdemu podoba się wizja sali koncertowej akurat w tej części miasta. Andrzej Nowakowski zaprzeczył, twierdząc, że właśnie ma być to miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach, z salą koncertową, podziemnym parkingiem.

- Architekci wskazali nam to miejsce spośród kilku potencjalnych lokalizacji. To ścisłe centrum - przekonywał obecnych. Powołał się nawet na wnioski z warsztatów Charette w 2013 r. Wówczas usłyszał sugestię, aby urządzić szybkie głosowanie. Wówczas będzie miał pojęcie, co faktyczne sądzą o tym pomyśle płocczanie. Prezydent nadal powoływał się na architektów... - W takim razie, co jest ważniejsze, opinia architektów, czy mieszkańców? - dopytywał mężczyzna siedzący na końcu sali. Wtedy prezydent zadał pytania, kto popiera budowę sali koncertowej, a kto jest przeciw (trzy osoby), kto popiera budowę stadionu. Na końcu zapytał, kto optuje za salą koncertową w Nowym Rynku i za podziemnym parkingiem. Trzy osoby były przeciw, jedna wstrzymała się od głosu. - Cala reszta akceptuje. Lepszego wyniku głosowania nie mogłem sobie wymarzyć - skomentował sprawę. 

Przypomnijmy, że zespół architektów proponował kilka różnych miejsc: nabrzeże, okolice Sobótki, al. Kobylińskiego, Nowy Rynek. Wspominano o kosztach na poziomie 40 mln zł.

- Dzieje się! Będziemy budować salę koncertową na Nowym Rynku. Do 2024 roku w Budżecie Miasta przeznaczymy na ten cel 50 mln zł - taką informacją podzielił się w środę prezydent Płocka.

Dwa zadania - budowa sali koncertowej wraz z zagospodarowaniem Nowego Rynku - miałyby  zostać wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Realizacje rozłożono na pięć lat. W przypadku sali koncertowej byłaby potrzebna najpierw koncepcja, następnie projekt, by móc przejść do realizacji. Jednocześnie otwarty jest temat kupna budynku Antypodkowy.

Jeszcze w tym roku chodzi o kwotę ponad 724 tys.zł, natomiast w kolejnych latach miałoby się to przedstawiać w następujący sposób:

2019 - 5 mln zł

2020 - 2 mln zł

2021 - 2 mln zł

2022 - 20 mln zł

2023 - 20 mln zł

Decyzja będzie należyała do radnych na najbliższej sesji Rady Miasta Płocka.

fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE