Reklama

Jutro potrójne święto. Sprawdź program!

Opublikowano:
Autor:

Jutro potrójne święto. Sprawdź program! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zobaczcie, co będzie się działo podczas trzech dni obchodów Święta Wojska Polskiego i obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku.

Zobaczcie, co będzie się działo podczas trzech dni obchodów Święta Wojska Polskiego i obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku.

Chociaż od wojny polsko-bolszewickiej minęły 93 lata, jej pamięć wciąż pozostaje żywa. W rocznicę Bitwy Warszawskiej w całym kraju obchodzony jest Dzień Wojska Polskiego. Ale dla płocczan nie mniej ważna jest pamięć o bohaterskiej obronie naszego miasta przed najazdem bolszewickim.

W tym roku związane z tym uroczystości zapowiadają się bardzo bogato. Wszystko rozpocznie się w czwartek 15 sierpnia od zbiórki pocztów sztandarowych i złożenia kwiatów pod pomnikami Józefa Piłsudskiego i Władysława Broniewskiego. Obchody potrójnego święta – bo poza świętami państwowymi, czyli 93-leciem Bitwy Warszawskiej i Świętem Wojska Polskiego, 15 sierpnia obchodzi się również święto kościelne: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej, rozpoczną się tradycyjnie od mszy w katedrze i złożenia kwiatów na Bratniej Ziemi.

Gwiazdą popołudniowej i wieczornej części pierwszego dnia będzie Grupa Locomotora, która zaprezentuje animacje, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz plenerowe widowisko ogniowo-pirotechniczne.

W sobotę 17 sierpnia kibice kolarstwa emocjonować się będą 52. międzynarodowym wyścigiem o puchar ministra obrony narodowej, który podobnie jak rok temu rozgrywany będzie na ulicach Płocka. Na koniec dnia zaplanowany jest capstrzyk przy Kopcu Harcerzy.

Na niedzielę 18 sierpnia zaplanowano składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej 1920 roku, uroczystości na cmentarzu garnizonowym oraz koncert w 93. rocznicę obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku. Wystąpi w nim Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Wstęp na koncert – wolny, na podstawie zaproszeń dostępnych w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Również kibice włączą się w tym roku w obchody rocznicy obrony Płocka - zapraszają  18 sierpnia o godz. 20.00 pod teatr. W planach jest przejście do starego mostu, odśpiewanie hymnu i pokaz pirotechniczny.

Szczegóły obchodów w Kalendarzu Imprez.

Fot. POKiS, Wisła Płock/Tomasz Marzec, zdjęcie zeszłorocznych obchodów - Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE