Reklama

Jutro festiwal. Już się rozstawiają [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Jutro festiwal. Już się rozstawiają [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już jutro rusza Festiwal Młodych 2014 - na Cholerce przygotowania idą pełną parą! Dyrektor festiwalu Mariusz Szuper zapewnia, że i tym razem spodziewają się przyjazdu co najmniej pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Na przybyłych czekają warsztaty tematyczne, koncerty, no i oczywiście modlitwa.

Już jutro rusza Festiwal Młodych 2014 - na Cholerce przygotowania idą pełną parą! Dyrektor festiwalu Mariusz Szuper zapewnia, że i tym razem spodziewają się przyjazdu co najmniej pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Na przybyłych czekają warsztaty tematyczne, koncerty, no i oczywiście modlitwa.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 15.00 wraz z przybyciem pierwszych uczestników, choć na terenach zielonych przy ul. Górnej 1 już teraz wiele się dzieje. – Atmosfera jest gorąca. Wszyscy biegamy i nadrabiamy zaległości – przyznaje Mariusz Szuper, odpowiedzialny za tegoroczne warsztaty i koncerty. – Jesteśmy już nakręceni. Młodzież motywuje, aby dosłownie wszystko było dopięte na ostatni guzik. W tej chwili rozstawiamy  kolejne namioty. Instalujemy kaplicę.

Impreza nie odbędzie się ponownie na nadwiślańskiej plaży, tylko na terenie parafii św. Józefa. – Festiwal związaliśmy ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, tak, aby młodzi wiedzieli, w jaki sposób przygotować się do nich we własnych parafiach – tłumaczy Szuper. – Może nie pojawi się 800 osób, jak przed rokiem, ale ile młodych dokładnie przyjedzie, tego dowiemy się w zasadzie dopiero w ostatniej chwili.

Oprócz wieczornej zabawy na koncertach w wykonaniu Maleo Reggae Rockers (piątek, godzina 19.30) oraz Propaganda Dei (sobota, godzina 20.00), organizatorzy zaplanowali całą gamę warsztatów tematycznych, m. in. z samoobrony, tańca towarzyskiego i nowoczesnego, hip hopu, wizażu, origami, tworzenia biżuterii, tańca z ogniem, gry na gitarze albo z jeżyka migowego, czy też podpowiedzą, w jaki sposób wypowiadać się publicznie.

– Które z nich się tak naprawdę odbędą, to już zależy od naszych gości – przyznaje Szuper. - Dotychczas najczęściej wybierali zumbę, wszelkiego rodzaju taniec i zajęcia z chóru, ale to chyba ze względu na osobę prowadzącego, którym jest Piotr Pałka z Krakowa – śmieje się. - Ale mówiąc poważniej, ludzie, którzy prowadzą dla nas warsztaty zjeżdżają się do Płocka z różnych zakątków Polski, jedni z Mławy, drudzy z Ciechanowa, a jeszcze inni z Łodzi. Wszyscy to nasi przyjaciele i znajomi, którzy czują ideę festiwalu - klaruje.

Można uczestniczyć tylko w jednych warsztatach. Pierwsze lekcje odbędą się w piątek, natomiast ostatnie w niedzielę, czyli ostatniego dnia festiwalu.

Na pełnoletnich uczestników będzie czekało miasteczko namiotowe. Trzeba jednak zabrać ze sobą  namiot, karimatę, materac albo śpiwór. Na miejscu zostaną także udostępnione kabiny prysznicowe i toalety TOI TOI. Kto sobie życzy, znajdzie w ofercie wyżywienie składające się z trzech posiłków. Wcześniej jednak trzeba wysłać organizatorom uzupełnioną kartę uczestnika.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Kompletny program jest dostępny w naszym kalendarzu wydarzeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE