Reklama

Języki obce – które warto wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Języki obce – które warto wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polski rynek coraz bardziej otwiera się na współpracę z innymi krajami, co wiąże się z możliwością zdobycia dobrze płatnej pracy nie tylko przez wykwalifikowanych tłumaczy. Warto zapisać się na kurs językowy, wybierając język, dający większą szansę na znalezienie oferty na współczesnym rynku pracy.

Polski rynek coraz bardziej otwiera się na współpracę z innymi krajami, co wiąże się z możliwością zdobycia dobrze płatnej pracy nie tylko przez wykwalifikowanych tłumaczy. Warto zapisać się na kurs językowy, wybierając język, dający większą szansę na znalezienie oferty na współczesnym rynku pracy.

Kto może liczyć na wysokie wynagrodzenie?

Doświadczeni specjaliści ze znajomością języka obcego mogą pochwalić się miesięczną pensją przekraczającą 7300 zł brutto. Oczywiście jej wysokość jest uzależniona od charakteru pracy oraz ilości realizowanych zleceń. Na najwyższe zarobki mogą liczyć osoby związane z sektorem biznesowym, w tym managerowie zajmujący się promocją danej marki. Dzięki doskonałej znajomości języka obcego specjaliści z łatwością nawiązują międzynarodowe kontakty, które owocują korzystną współpracą. Nieco niższe zarobki otrzymają tłumacze współpracujący z wydawnictwami lub copywriterzy zajmujący się tworzeniem treści w obcym języku.

Języki przyszłości – kursy godne polecenia

Wśród przyszłościowych języków najczęściej wymienia się:

  • języki skandynawskie,
  • języki arabskie,
  • język japoński,
  • język chiński,
  • język rosyjski.
Obecnie w wielu większych miastach są organizowane profesjonalne kursy językowe zakończone zdobyciem certyfikatu. Można także uczyć się języka we własnym zakresie, a po odpowiednim przygotowaniu zapisać się na egzamin. Osoby, które chcą zostać zawodowym tłumaczem powinny zdecydować się na studia na wybranym kierunku filologicznym. Warto podkreślić, że państwowe uczelnie wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnego rynku pracy, czego dowodem będzie możliwość studiowania mniej popularnych języków obcych. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się kierunki skandynawskie.

Inwestycja we własny rozwój zawsze się opłaca, dlatego warto zdecydować się na rozpoczęcie kursu językowego, kierując się bieżącymi potrzebami rynku. Bardzo ważne, aby znajomość języka obcego została potwierdzona oficjalnym certyfikatem. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z indywidualnych zajęć z native speakerem, który zadba o odpowiednie przygotowanie do egzaminu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE