Reklama

Reklama

Jeszcze w tym roku przebudują skrzyżowanie na drodze krajowej

Opublikowano: czw, 2 lip 2020 12:25
Autor:

Jeszcze w tym roku przebudują skrzyżowanie na drodze krajowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji w kraju 16 programów inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości niemal 40 mln zł. Jedyna inwestycja z tej puli na Mazowszu planowana jest w powiecie płockim.

Reklama

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji w kraju 16 programów inwestycji dla zadań drogowych o łącznej wartości niemal 40 mln zł. Jedyna inwestycja z tej puli na Mazowszu planowana jest w powiecie płockim.

16 zadań realizowanych będzie w siedmiu województwach: lubelskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim i wielkopolskim.

- Plan dotyczy rozbudowy odcinków dróg i wzmocnienia ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś, poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez przebudowy skrzyżowań, budowy barier ochronnych, chodników, ścieżek pieszo-rowerowych i sygnalizacji świetlnych, poprawy oświetlenia przejść dla pieszych oraz zabezpieczenia przed nadmiernym hałasem - wyliczają w Ministerstwie Infrastruktury.

Jeszcze w 2020 r. planowana jest przebudowa skrzyżowania w ciągu DK 50 w Wyszogrodzie. Zadanie polega na przebudowie skrzyżowania DK 50 z drogą gminą nr 291526W na odcinku ok. 300 m. W ramach inwestycji poszerzona zostanie jezdnia, wyznaczone pasy ruchu do skrętu w lewo, przebudowana infrastruktura techniczna oraz zmieniona stała organizacja ruchu.

Droga krajowa nr 50 przebiega w całości przez województwo mazowieckie, stanowi obwodnicę aglomeracji warszawskiej w odległości 30-80 km od centrum Warszawy. W Wyszogrodzie przecina Wisłę, biegnie m.in. przez Grójec, Sochaczew, Wyszogród, Płońsk, Ciechanów.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (12)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.