Reklama

Jesteście gotowi do uwolnienia szafy?

Opublikowano:
Autor:

Jesteście gotowi do uwolnienia szafy?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W naszych szafach dużo rzeczy zalega bez potrzeby, a z drugiej strony wciąż słyszymy, że warto dbać o ekologię. A gdyby tak oba te aspekty połączyć? A przy tym dobrze bawić się na zakupach, w trakcie których nie potrzeba gotówki.

W naszych szafach dużo rzeczy zalega bez potrzeby, a z drugiej strony wciąż słyszymy, że warto dbać o ekologię. A gdyby tak oba te aspekty połączyć? A przy tym dobrze bawić się na zakupach, w trakcie których nie potrzeba gotówki.

Pozbycie się starych rzeczy zwykle polega na wyniesieniu ich na śmietnik, ale może nie tym razem... Niektóre z nich mogą otrzymać drugie życie po przyniesieniu na akcję „Uwolnij szafę - artystyczny swapping w Płocku”.

- „Uwolnij łacha” to płocka wolna wymiana ubrań, dodatków i pozytywu – akcentują pomysłodawcy z JO ART SHOW. Tak, to ta sama grupa artystów, która w kolorowych przebraniach bawi nas w przedstawieniach, żongluje i kręci hula hop.

Wymiana nie jest jednak płockim pomysłem, tylko podpatrzonym za oceanem. Kiedy pieniędzy zrobiło się mniej, kryzys nie pozwolił na szaleństwa w butikach. Ludzie organizowali wymiany starszych ubrań i przedmiotów, mebli. Tak narodził się swapping, a ten szczególnie spodoba się zwolennikom dbania o stan środowiska naturalnego. - Wymieniając się ubraniami, ratujemy je przed śmietniskiem, a śmietniska przed kolejnymi tonami trudno rozkładających się surowców. Zapobiegamy też nadmiernej produkcji, której metody rzadko są przyjazne dla środowiska – piszą organizatorzy akcji na Facebooku.

Przed zgłoszeniem uczestnictwa w imprezie warto pamiętać, że rzeczy nie powinny być znoszone, mają być czyściutkie i wyprasowane, aby dobrze prezentowały się na wieszakach. - Dokładnie takie, jakie chcielibyśmy sami dostać – podkreślają inicjatorzy. Można przynieść ubrania, buty, biżuterię, różnego rodzaju dodatki. Posłużą za rodzaj waluty przy wymianie.

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, wysyłamy wiadomość na adres mailowy [email protected] Wstęp jest bezpłatny. W dniu akcji najpierw trzeba zgłosić się do organizatorów, którzy wskażą miejsce na to, co ze sobą zabraliśmy na wymianę. Lepiej pomyśleć zawczasu o wieszakach. Warunki późniejszej wymiany rzeczy podlegają negocjacjom. A jeśli coś nie znalazło zwolenników, wówczas zabieramy dany ciuszek albo apaszkę ponownie do domu.

Akcja „wietrzenia szafy w artystycznym stylu” i przy muzyce odbędzie się w niedzielę, 7 lutego w godzinach 11.00 – 14.00. Adres: 3 Maja 18, lokal 92 na czwartym piętrze. Pozostaje tylko życzyć wszystkim uczestnikom udanego polowania i owocnych rozmów o modzie.

Fot. Profil akcji na Facebooku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE