Reklama

Jesteś kibicem? Możesz nie wiedzieć, że łamiesz prawo

Opublikowano:
Autor:

Jesteś kibicem? Możesz nie wiedzieć, że łamiesz prawo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja będzie bezwzględna wobec stadionowych kiboli. Ostrzega również przed nieświadomym łamaniem prawa.

Policja będzie bezwzględna wobec stadionowych kiboli. Ostrzega również przed nieświadomym łamaniem prawa.

Jak podkreśla płocka policja, przed nami rozgrywki Ekstraklasy. Na stadionach w całym kraju rozgrywane będą mecze piłki nożnej, a w Płocku kibicować będziemy naszej Wiśle Płock. Jednak problem dotyczy nie tylko tej dyscypliny sportowej, ale wszystkich imprez o charakterze masowym, bo choć każdy mecz jest dla kibiców świętem, to niestety, wiele osób nie umie tego uszanować i zachowywać się prawidłowo. 

- Oprócz kibiców dopingujących swoją drużynę, na stadion przychodzą ci, których zachowanie ma niewiele wspólnego z kibicowaniem - mówi Krzysztof Piasek. - Osoby te przychodzą na mecz, aby świadomie łamać prawo i zakłócać przebieg spotkania. Są też tacy, którzy nieświadomie łamią przepisy. Jednak brak ich znajomości nie zwalnia z odpowiedzialności karnej za ich łamanie.

Zachowanie na stadionie podczas meczu reguluje ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z nią, wnoszenie materiałów pirotechnicznych na stadion jest zabronione, jak również utrudnianie lub uniemożliwienie rozpoznania osób łamiących prawo, m.in. trzymaniem tzw. sektorówki.

- Po ostatnich spotkaniach Wisły, zarówno osoby, które używały wyrobów pirotechnicznych, jak i osoby trzymające sektorówkę w celu umożliwienia schowania się pod nią, usłyszały zarzuty i zostały ukarane przez sąd karami finansowymi oraz zakazami wstępu na mecze - dodaje rzecznik.

Każdy mecz piłki nożnej to piłkarskie święto, każde święto kojarzy się nam wszystkim z wspaniałą, wręcz doniosłą atmosferą, zatem warto postarać się, aby każdy mecz Wisły Płock był prawdziwym świętem, pozbawionym chuligańskich wybryków czy wręcz zachowań przestępczych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE