Reklama

Jest nowy szef Basell Orlen Polyolefins

Opublikowano:
Autor:

Jest nowy szef Basell Orlen Polyolefins - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowym szefem Basell Orlen Polyolefins został Joseph Tanner. Zastąpił on Thomasa Srnkę, który szefował spółce od marca ubiegłego roku.

Nowym szefem Basell Orlen Polyolefins został  Joseph Tanner. Zastąpił on Thomasa Srnkę, który szefował spółce od marca ubiegłego roku.

Jak poinformowała Agnieszka Rejnowicz z Basell Orlen Polyolefins, nowym prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki został Joseph Tanner. Nowy szef spółki od ponad 20 lat związany był z  LyondellBasell, jednej największych na świecie firm z branży olefin, poliolefin, chemikaliów oraz przetwórstwa ropy naftowej.

Właśnie do tej firmy przenosi się dotychczasowy szef Basella, Thomas Srnka.  Amerykanin wraca do Houston w Stanach Zjednoczonych - został powołany na lidera projektu odpowiedzialnego za funkcjonowanie globalnego systemu SAP w LyondellBasell, w którym wcześniej przepracował 30 lat.

Nowy prezes zarządu do tej pory  pełnił funkcję dyrektora Dywizji Acetylów, Butanodiolu, Tlenku Etylenu/Glikolu Etylenowego w LyondellBasell. Doświadczenie zdobywał m.in. w obszarze produkcji, badań, sprzedaży i finansów, które w znacznej mierze związane były z biznesem polimerowym. Pełnił wiele kierowniczych funkcji. Joseph Tanner studiował na Uniwersytecie Purdue w USA, gdzie zdobył tytuł inżyniera mechaniki. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.

Obecnie pozostali członkowie zarządu BOP to: Piotr Żehaluk – dyrektor ds. produkcji, Päivi Helena Huovinen – dyrektor marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw oraz Tomasz Szymański  - dyrektor finansowy. BOP to spółka należąca do Basell Europe Holdings i PKN ORLEN, w której każdy z partnerów ma 50 proc. udziałów. W Płocku spółka ma zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu na światową skalę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE