Reklama

Jest nowy kanclerz płockiej Kurii

Opublikowano:
Autor:

Jest nowy kanclerz płockiej Kurii  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowym kanclerzem Kurii został ks. kan. Piotr Grzywaczewski, dotychczasowy sekretarz biskupa płockiego. Zastąpił on na tym stanowisku ks. Mirosława Milewskiego, który w lutym zostanie wyświęcony na biskupa.

Nowym kanclerzem Kurii został ks. kan. Piotr Grzywaczewski, dotychczasowy sekretarz biskupa płockiego. Zastąpił on na tym stanowisku ks. Mirosława Milewskiego, który w lutym zostanie wyświęcony na biskupa.

Jak podało KRDP, o zmianach w Kurii poinformował dziś, we wtorek, biskup płocki Piotr Libera. Po nominacji ks. Mirosława Milewskiego na nowego biskupa pomocniczego jego miejsce na stanowisku kanclerza zajmie ks. kan. Piotr Grzywaczewski, dotąd sekretarz biskupa.

-  Jestem zaskoczony tą nominacją, ale przyjmuję ją z ufnością i wdzięcznością - powiedział nam nowy kanclerz Kurii. - Na razie muszę poznać od środka obowiązki związane z nową posługą. Na pewno będzie to odpowiedzialne zadanie, dlatego liczę na wsparcie i współpracę z pracownikami Kurii, z kapłanami naszej diecezji, ze zgromadzeniami zakonnymi i osobami świeckimi.

Do tej pory ks. Grzywaczewski jako sekretarz prawą ręką biskupa płockiego. Choć na razie oficjalnie nie podano komunikatu o rezygnacji z tej funkcji, można spodziewać się takiego obrotu sprawy - łączenie tych obowiązków byłoby trudne.

Nowy kanclerz Kurii ma 39 lat, urodził się w Mławie, święcenia przyjął w 2002 r. Duchowni znają go przede wszystkim jako ceremoniarza biskupa i wykładowcę w Wyższym Seminarium Duchownym (tytuł doktora teologii obronił w 2013 roku), w którym od kilku lat wykłada liturgikę, natomiast świeccy jako niestrudzonego propagatora mszy trydenckiej - od 2008 roku jest opiekunem płockiej grupy wiernych przywiązanych do Mszy świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, regularnie odprawiającym tradycyjną mszę.
 

Fot. Jan Waćkowski

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE