Reklama

Jest nowe skrzydło. Kosztowało 1,6 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Jest nowe skrzydło. Kosztowało 1,6 mln zł  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 62 lata po powstaniu przedszkole nr 1 doczekało się nowego skrzydła. Jego budowa pochłonęła 1,6 miliona złotych.

62 lata po powstaniu Przedszkole nr 1 doczekało się nowego skrzydła. Jego budowa pochłonęła 1,6 miliona złotych.

– Uważam, że to doskonale zainwestowane pieniądze – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas uroczystości związanych z oddaniem do użytku nowej części przedszkola. – W naszym mieście problem z wolnymi miejscami w przedszkolach powoli odchodzi w przeszłość.

W uroczystości przygotowanej z okazji otwarcia nowego skrzydła uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, działających w oświacie związków zawodowych, dyrektorki innych płockich przedszkoli, a także wychowawczynie i dzieci z przedszkola nr 1.

Najmłodsi uczestnicy spotkania przygotowali krótki, pełen dowcipu i muzyki, program artystyczny. – Po 62 latach istnienia naszego przedszkola doczekaliśmy się wreszcie jego rozbudowy – powiedziała dyrektorka placówki Alicja Dziewirz. – Teraz możemy wreszcie z czystym sumieniem powiedzieć, że mamy do dyspozycji obiekt na miarę XXI wieku.

Dzięki budowie nowego skrzydła w przedszkolu przy ul. Kościuszki przybyło 50 dodatkowych miejsc dla najmłodszych. Powstał nowy oddział dla trzylatków i jeden dla dzieci trzy- i czteroletnich. Obecnie funkcjonuje tam sześć oddziałów, w których łącznie jest 146 dzieci.

Na parterze znalazła się duża sala sportowa, która może być wykorzystywana również do prezentacji rozmaitych programów artystycznych. Dzieci dały w niej próbkę swoich możliwości już podczas wtorkowych uroczystości.

Również na parterze funkcjonować będą szatnia dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, a także toalety dla dzieci i dorosłych. I dwa gabinety przeznaczone do indywidualnej pracy terapeutycznej. W jednym z nich na dzieci oczekiwał będzie pedagog, a w drugim logopeda.

Na piętrze znalazły się dwie sale zajęć dla dzieci wraz z pełnym zapleczem gospodarczym i sanitarnym. Łącznik między starym i nowym skrzydłem wygląda, jakby został przeniesiony w całości z sierpeckiego skansenu. Między starą a nową częścią znajduje się parking. Cały budynek jest monitorowany.

Realizacja inwestycji możliwa była przede wszystkim dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez Urząd Miasta Płocka oraz dzięki unijnemu programowi „Wsparcie na starcie”.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE