Reklama

Jest kolejne zakażenie w szpitalu św. Trójcy. Wykonano około 140 testów

Opublikowano:
Autor:

Jest kolejne zakażenie w szpitalu św. Trójcy. Wykonano około 140 testów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa procedura badania pracowników szpitala i pacjentów. Póki co potwierdzono jeszcze jeden przypadek zakażenia, ale siedem osób zwolniono z kwarantanny.

Trwa procedura badania pracowników szpitala i pacjentów. Póki co potwierdzono jeszcze jeden przypadek zakażenia, ale siedem osób zwolniono z kwarantanny. 

Zakażenie stwierdzono u pracownika szpitala, który od 10 lipca przebywał na urlopie i jak podaje placówka - nie miał kontaktu ze współpracownikami. Póki co nie potwierdzono zakażeń u żadnego z pacjentów. 

- Informacja o tym zakażeniu została przekazana do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie, której decyzją ww. pracownik został skierowany na kwarantannę. Siedem osób zostało już zwolnionych z kwarantanny - informuje Ewa Brzosko, rzeczniczka prasowa szpitala św. Trójcy. 

Przyjęcia do szpitala nadal są wstrzymane, ale jak zapewnia Brzosko, pacjenci na oddziałach mają zapewnioną opiekę. 

- Pacjenci są planowo wypisywani z oddziałów: chorób wewnętrznych, pediatrii, psychiatrii i neonatologii - dodaje. 

Z kolei z chirurgii, ortopedii, poddziału rehabilitacji narządu ruchu, ginekologii i położnictwa wypisywani są tylko pacjenci, u których test PCR (badanie genetyczne) dało negatywny wynik. 

Pozostałe placówki, czyli Przychodnia Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2 (podstawowa opieka zdrowotna oraz ambulatoryjna opieka specjalistyczna) wraz z filiami przy ul. Zielonej 40 oraz przy ul. Góry 7, Nocna Pomoc Lekarska, Centralny Ośrodek Rehabilitacji, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy oraz Centrum Zdrowia Psychicznego pracują normalnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE