Reklama

Jest już nowa wicewójt w gminie Słupno

Opublikowano:
Autor:

Jest już nowa wicewójt w gminie Słupno - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomo już, kto zastąpi Kamila Kulika na stanowisku wicewójta w gminie Słupno. Te obowiązki powierzono Agnieszce Ruclak, która do urzędu w Słupnie przeszła ze starostwa powiatu warszawskiego zachodniego.

Wiadomo już, kto zastąpi  Kamila Kulika na stanowisku wicewójta w gminie Słupno. Te obowiązki powierzono Agnieszce Ruclak, która do urzędu w Słupnie przeszła ze starostwa powiatu warszawskiego zachodniego.

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, z fotelem zastępcy wójta pożegnał się właśnie Kamil Kulik, który sprawował tę funkcję właściwie od początku kadencji Marcina Zawadki. Decyzja nie pociągnęła za sobą zmian w strukturze urzędu i kwestią czasu było powołanie nowej osoby na to stanowisko.

Tak też się stało - dziś poznaliśmy nazwisko nowego zastępcy. To Agnieszka Ruclak, która do pracy w Słupnie przeszła z warszawskiego samorządu. Teraz oboje będą pracować w urzędzie - Kamil Kulik nadal będzie pełnił funkcję sekretarza gminy.

Wójt Słupna podkreśla, że nowa wicewójt ma 12-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie w starostwie powiatu warszawskiego zachodniego. W urzędzie była odpowiedzialna za relacje między radnymi a zarządem powiatu.

 - Zdecydowałem się powierzyć obowiązki swojego zastępcy pani Ruclak właśnie ze względu na wieloletnią współpracę z radami czterech kadencji różnych opcji politycznych - mówi Marcin Zawadka.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji radni gminy przychylni wobec  wójta założyli trzyosobowy klub radny PiS. Przedstawiciele opozycji wróżyli polityczny romans władz gminy z partią Jarosława Kaczyńskiego. Czy nowa wicewójt jest związana z PiS-em?

- Pani Ruclak jest osobą apolityczną, to jedno z moich głównych oczekiwań wobec swojego zastępcy - mówi wójt. - Podtrzymuję swoją apolityczność i to, co obiecywałem wcześniej - że w urzędzie nie ma i nie będzie polityki ani nacisków politycznych.

Nowa wicewójt to osoba spoza Słupna, pochodzi spod Sochaczewa. To zdaniem Marcina Zawadki, dodatkowy atut, bo jest gwarancją braku uprzedzeń i wewnątrzgminnych powiązań.  - Jestem przekonany, że dzięki apolityczności i urzędniczemu doświadczeniu nie będzie wspierała antagonizmów w radzie, ale dążyła do porozumienia ze wszystkimi - liczy wójt Słupna. 

Jak podsaje Uzrąd Gminy w Słupnie, Agnieszka Ruclak ukończyła administrację na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jest przed obroną pracy dyplomowej na Podyplomowym Studium Zagadnień Legislacyjnych na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest słuchaczką Podyplomowych Studiów o kierunku: Zarządzanie w Administracji Publicznej na Akademii Leona Koźmińskiego.

Od  2005 r. pracowała jako główny specjalista w Biurze Rady, Zarządu  i Informacji Publicznej Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, gdzie była odpowiedzialna m.in. za przygotowanie materiałów na posiedzenia zarządu powiatu, sesje rady powiatu oraz posiedzenia komisji. Przygotowywała projekty uchwał, oodpowiadała  za prawidłowe i terminowe rozpatrywanie skarg i petycji, koordynowała działania związane z udzielaniem informacji publicznej  i interpelacji. 

Czytaj też:

Na zdjęciu: wójt Słupna Marcin Zawadka, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE