Reklama

Reklama

Jest decyzja Wojewody Mazowieckiego w sprawie uchwały dotyczącej Jaru Rosicy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Jest decyzja Wojewody Mazowieckiego w sprawie uchwały dotyczącej Jaru Rosicy - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda Mazowiecki przeprowadził postępowanie nadzorcze dotyczące uchwały o zmniejszeniu Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Jaru Rosicy. W tym celu zwrócił się do prezydenta Płocka i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o wyjaśnienia i doręczenie odpowiednich dokumentów.

Reklama

Przypomnijmy, podczas styczniowej sesji rady miasta, płoccy rajcy przyjęli uchwałę, która zmienia granice Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Jaru Rosicy. Z obszaru chronionego wyłączono aż 8 hektarów. Jak tłumaczyli ratuszowi urzędnicy, były to tereny leśne, rolnicze, park nad jarem, który w ostatnim czasie stał się miejscem z zielenią urządzoną oraz części działek prywatnych, na których znajdują się przydomowe ogródki.

Sporo osób, a wśród nich członkowie partii Zieloni, biolodzy, jak również zwykli płocczanie, którym na sercu leży dobro środowiska, protestowało przeciwko tej uchwale i domagało się konsultacji społecznych. Mimo sprzeciwu części mieszkańców uchwała została przyjęta.

Na początku lutego Zieloni wysłali pismo do Wojewody Mazowieckiego, w którym domagali się unieważnienia tej uchwały. Jak jednak wiadomo, wojewoda nie może stwierdzić nieważności uchwały przyjętej przez radę miasta „ot tak”. Żeby taki dokument uznać za nieważny, musi on być przyjęty z naruszeniem prawa albo jego zapisy muszą być niezgodne z przepisami prawa.

W lutym Wojewoda Mazowiecki, jako organ nadzoru nad działalnością gminną, wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały w sprawie ZPK Jaru Rosicy.

- W sprawie uchwały Rady Miasta Płocka, dotyczącej Jaru Rosicy, Wojewoda Mazowiecki zwrócił się do Prezydenta Miasta Płocka oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie o doręczenie dokumentów oraz złożenia wyjaśnień. Po analizie otrzymanych dokumentów i wyjaśnień, Wojewoda nie stwierdził nieważności uchwały – informuje zespół prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Uchwała zmniejszająca ZPK Jaru Rosicy pozostaje więc utrzymana. A mieszkańcom Płocka pozostaje przyglądanie się działaniom na terenach z niego wyłączonych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy