Reklama

Jednodniowa akcja i niemal sto mandatów

Opublikowano:
Autor:

Jednodniowa akcja i niemal sto mandatów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci w ostatnią sobotę podjęli działania w ramach NURD. Posypało się mnóstwo mandatów. O co chodzi?

Policjanci w ostatnią sobotę podjęli działania w ramach NURD. Posypało się mnóstwo mandatów. O co chodzi?

Sobotnią akcję na terenie Płocka i powiatu przeprowadzili policjanci z drogówki. Nazwali ją NURD. To akronim utworzony od pierwszych liter nazwy Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. - Funkcjonariusze w ramach działań w szczególny sposób zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i na wykroczenia popełniane przez kierowców na szkodę pieszych – tłumaczy policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Po zakończeniu działań okazało się, że piesi dopuszczają się wykroczeń dwukrotnie rzadziej niż kierowcy. Na 119 wszystkich wykroczeń 37 dopuścili się piesi, którzy postanowili najczęściej przejść przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Jednak dominującą grupą łamiącą ustalone zasady ruchu drogowego byli jednak kierowcy (wykroczenia zaobserwowano u 77 z nich). Ci wyprzedzali na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi. Zastrzeżenia pojawiły się w odniesieniu do pięciu rowerzystów. W ich przypadku chodziło o przejeżdżanie na rowerach przez pasy, zamiast przejść po nich z rowerem, lub o jazdę jednośladem po chodniku.

Skutek? - Policjanci łącznie wystawili 97 mandatów karnych. W trzech przypadkach sporządzili dokumentację do sądu do spraw wykroczeń oraz udzielili 19 pouczeń - wylicza Krzysztof Piasek. Zatrzymano również dwóch kierowców za jazdę pod wpływem alkoholu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE