Reklama

Reklama

Jedni płacili, drudzy nie. Ostatecznie radni zwolnili wszystkich z opłat

Opublikowano: 28 września 2018 08:31
Autor:

Jedni płacili, drudzy nie. Ostatecznie radni zwolnili wszystkich z opłat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec z opłatą za posiadanie czworonoga. Uwaga! Nie od razu.

Reklama

Koniec z opłatą za posiadanie czworonoga. Uwaga! Nie od razu.

W czwartek na sesji radni zdecydowali o uchyleniu uchwały nakładającej konieczność opłat za posiadanie psa. W tym punkcie nie było żadnej dyskusji (20 radnych było za, nikt przeciw). Odstąpienie od pobierania opłaty nastąpi od 1 stycznia 2019 r.

Przypomnijmy, że w 2017 r. z tytułu opłaty za posiadanie psa planowano dochód w wysokości 100 tys. zł. Wpływy wyniosły 96,8 tys. zł., natomiast zaległości z tytułu opłaty za posiadanie psów na dzień 31 grudnia 2017 r. wyniosły 85,3 tys. zł.

- Analiza kosztów poboru i obsługi związanej z opłatą za posiadanie psów oraz dochodów z tego tytułu wskazują, że w ostatnich latach nastąpiło zrównoważenie tych wielkości - uzasadniano w projekcie uchwały. - Na dzień dzisiejszy żadne przepisy powszechnie obowiązującego prawa nie umożliwiają pozyskiwania informacji o posiadaczach psów i nie wskazują narzędzi do przeprowadzania kontroli posiadania psów. Nie funkcjonuje również żadna powszechna ewidencja właścicieli zwierząt. Nieegzekwowanie opłaty od wszystkich posiadaczy zwierząt powoduje rosnące niezadowolenie i poczucie niesprawiedliwości osób, które dobrowolnie wykonują swój obowiązek w zakresie ponoszenia opłaty za posiadanie psów.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (17)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.