Reklama

Jednak zmiana. Jedynką PO będzie...

Opublikowano:
Autor:

Jednak zmiana. Jedynką PO będzie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednak to nie Michał Kamiński będzie lokomotywą wyborczą Platformy Obywatelskiej w naszym okręgu.

Jednak to nie Michał Kamiński będzie lokomotywą wyborczą Platformy Obywatelskiej w naszym okręgu.  

Jak już pisaliśmy, propozycja, by Michał Kamiński, były polityk PiS, a teraz minister w kancelarii premiera, był jedynką w naszym okręgu,  padła od rady regionu. Ostateczną decyzję miał podjąć zarząd krajowy partii. Wczoraj swój autorski projekt kształtu list wyborczych przedstawiła zarządowi premier Ewa Kopacz, a po wielogodzinnych obradach władze Platformy przystały na jej propozycje odnośnie nazwisk na listach.

Listę liderów Platforma opublikowała w piątek późnym wieczorem. W wielu przypadkach na samej górze list znaleźli się prominentni działacze partii. To wyraźny sygnał, że nie reprezentacja regionów w sejmie miała decydujące znaczenie przy ustalaniu list, ale wewnętrzne układy między różnymi frakcjami partii.

W czołówce w wielu regionach znaleźli się politycy związani z Warszawą. Nie inaczej jest w naszym okręgu - listy nie otwiera płocczanka Elżbieta Gapińska (która dostała drugie miejsce), albo były prezydent Ciechanowa Waldemar Wardziński (znalazł się na trójce), ale mało znany w Płocku Marcin Kierwiński - warszawiak, jak sam pisze - z dziada pradziada, uznawany za polityka z frakcji  Grzegorza Schetyny.

Na listach w naszym okręgu nie zobaczymy natomiast Michała Kamińskiego - dostał on miejsce tuż po marszałek sejmu Małgorzacie Kidawie -Błońskiej, która otwiera listę pod Warszawą.

O innych przymiarkach do list wyborczych, czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE