Reklama

Jeden wydmuchał dwa promile, drugi pędził 110 km/h w zabudowanym

Opublikowano:
Autor:

Jeden wydmuchał dwa promile, drugi pędził 110 km/h w zabudowanym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy policjanci codziennie dokonują dziesiątek rutynowych kontroli. Tylko w środę zatrzymali kierowcę, u którego badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Z kolei na ulicy Dobrzykowskiej kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Płoccy policjanci codziennie dokonują dziesiątek rutynowych kontroli. Tylko w środę zatrzymali kierowcę, u którego badanie wykazało dwa promile alkoholu w organizmie. Z kolei na ulicy Dobrzykowskiej kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. 

W środę na ulicy Gałczyńskiego policjanci zatrzymali do kontroli opla. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 59-latkowi grożą teraz nawet dwa lata więzienia. 

Z kolei na ulicy Dobrzykowskiej, w obszarze zabudowanym, funkcjonariusze zatrzymali pędzącego forda. Pomiar wskazał, że 33-latek miał na liczniku aż 110 km/h, czyli o 60 km/h więcej, niż pozwalają przepisy. Zgodnie z prawem stracił prawo jazdy, co najmniej na trzy miesiące. 

W środę 25 września policjanci odnotowali 12 kolizji  Płocku i 5 w powiecie. 

Z kolei 26 września w Europie obchodzony jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach (EDWARD). 

- Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiacego, blokowanie przejść dla pieszych, parkowanie na drogach dla rowerów czy też podejmowanie ryzykownych manewrów. Jednakże nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków - wskazują policjanci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE