Reklama

Jeden ćwiczył karate na drzewku, drugiego poszukiwała policja. Obu nagrały kamery

Opublikowano:
Autor:

Jeden ćwiczył karate na drzewku, drugiego poszukiwała policja. Obu nagrały kamery - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W zeszłym tygodniu informowaliśmy o mężczyźnie, który w czwartkową noc został pierwszoplanowym aktorem w materiale nagranym przez kamerę miejskiego monitoringu. - Zarejestrowała, jak młodzieniec ćwiczył karate i boks na drzewku posadzonym w donicy ustawionej przy jednym z lokali - mówi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka. - Chłopak chyba myślał, że jeśli założy kominiarkę to nikt go nie rozpozna.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o mężczyźnie, który w czwartkową noc został pierwszoplanowym aktorem w materiale nagranym przez kamerę miejskiego monitoringu. - Zarejestrowała, jak młodzieniec ćwiczył karate i boks na drzewku posadzonym w donicy ustawionej przy jednym z lokali - mówi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka. - Chłopak chyba myślał, że jeśli założy kominiarkę to nikt go nie rozpozna.

Najwyraźniej mocno się przeliczył. Jolanta Głowacka wyjaśnia: - Obserwacja miejsca zdarzenia przez operatora monitoringu pozwoliła na dokładne podanie strażnikom rysopisu sprawcy, a jego zachowanie zostało nagrane w celach dowodowych do prowadzenia dalszych czynności w tej sprawie.

Rzeczniczka płockich municypalnych podaje także inny przykład skuteczności zainstalowanych kamer. Otóż policja od kilku dni poszukiwała młodego mężczyzny i w tym celu przekazała operatorom monitoringu jego dokładny rysopis, aby postarali się wypatrzeć go w tłumie. - I wczoraj to się udało - mówi Jolanta Głowacka. - Poszukiwany wypatrzony został najpierw na ul. Sienkiewicza, o czym  natychmiast powiadomiony został dyżurny policji. Następnie  kamery monitoringu prowadziły obserwację każdego jego ruchu. Pozwoliło to na szybkie i sprawne jego zatrzymanie przez mundurowych na ul. Tumskiej. Chłopak był zaskoczony, nie stawiał oporu. W obydwu przypadkach operator monitoringu miejskiego  zawsze wspomagał  działania  mundurowych podczas wykonywania przez nich czynności przy danym zdarzeniu dostarczając im aktualnych informacji o rozwoju sytuacji.

[ZT]21591[/ZT]

Fot. SM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE