Reklama

Reklama

Jarmark Tumski już w ten weekend. Wielkie otwarcie w samo południe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Jarmark Tumski już w ten weekend. Wielkie otwarcie w samo południe - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 3-5 czerwca w Płocku odbędzie się Jarmark Tumski, który tradycyjnie zostanie połączony z Dniami Historii Płocka. Miejskie święto handlu rozpocznie się w piątkowe południe. Będą występy, wystawy, koncerty oraz bogata strefa handlowa i kolekcjonerska.

Reklama

To będzie Jarmark Tumski w pełnej krasie. Impreza wraca po ograniczeniach, jakie niosła ze sobą pandemia koronawirusa. Do Płocka przyjedzie blisko 350 wystawców, a teren Jarmarku zostanie podzielony na strefę handlową, kolekcjonerską, historyczną oraz dziecięcą. Kramy ponownie staną na Nowym Rynku, ul. Tumskiej, Grodzkiej, Starym Rynku i Placu Narutowicza.

Otwarcie Jarmarku Tumskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00. To wtedy prezydent przekaże na ręce ambasadora Jarmarku, Bohdana Kowalczyka, symboliczne klucze do bram miasta. Tego samego dnia tortem uczczona zostanie 785. rocznica lokali Miasta Płocka.

W POKiS-ie obiecują trzy, wypełnione atrakcjami dni. Już jutro strefa dziecięca, zlokalizowana na płockiej starówce, przyciągać będzie atrakcjami o tematyce „eco”. Będą warsztaty i animacje promujące edukację ekologiczną. W tym samym czasie KM Płock zachęcido skorzystania z bardziej ekologicznego transportu komunikacją miejską.

W ramach Jarmarku ustawiona zostanie „strefa chill”, gdzie będzie można napić się lemoniady oraz założyć PłocKartę. 

Szereg działań związanych z ekologią planuje też Książnica Płocka, na której to stoisku znajdować się będą m.in. ścieżki sensoryczne. Będzie można stworzyć ekologiczne zakładki origami czy zabawki z surowców wtórnych. Odbędą się także konkursy dotyczące np. segregacji śmieci, quizy czy warsztaty ekologiczne. Te ostatnie przygotuje Młodzieżowy Dom Kultury i Spółdzielczy Dom Kultry. 

Także w piątek w godzinach od 12:00 do 17:00 spotkamy Lwa Honorka, który opowie o zasadach bezpieczeństwa, na stoisku WOPR zaś odbędą się pokazy pierwszej pomocy. 

Na rozstawionej scenie wystąpią lokalne zespoły, a o godzinie 17:00 The Postman, wykonujący utwory legendarnych Beatlesów. 

W sobotę, 4 czerwca, Jarmark będzie można odwiedzać w godzinach 10:00 – 19:00. Na placu Narutowicza, z okazji Dni Historii Płocka, zaprezentuje się Mazowiecka Drużyna Miecława, stanie tam też kilka stoisk wystawienniczych. Oprócz tego na starówce świętowane będą 200-lecie urodzin Ignacego Łukasiewicza. 

4 i 5 czerwca, w ramach podróży z Łukasiewiczem, za sprawą płockiej Politechniki Warszawskiej oraz Zespołu Szkół Centrum Edukacji w Płocku, będzie okazja poznać tajniki chemików. W planie m.in. kilka ciekawych eksperymentów. Do obchodów przyłączy się także Centrum Nauki Kopernik, które na sobotnie popołudnie przygotuje animacje. Będzie też specjalna strefa sportowa MOSiR-u (w godz. 12:00 - 18:00).

W godzinach 12:00 - 16:00 na płocczan i turystów czekać będa przewodnicy z Lokalnej Organizacji Turystycznej. Za damo oprowadzą oni chętnych po płockich instytucjih zlokalizowanych na terenie Starego Miasta.

Dużo atrakcji także na scenie. Już o godz. 12:00 zaprezentują się przed nią kataryniarze z Polski oraz z Niemiec. Będą też pokazy tańca, a o 19:00 wystartuje XVII Międzynarodowy Festiwal Romów w Płocku. Wystąpią zespoły takie jak Krystiano & Romen, Romanca, Elena i Cygańskie Czary, Carmen i Przyjaciele oraz czeskie Imperio.

W niedzielę, poza kontynuacją naukowych eksperymentów z Politechniką na najmłodszych czekać będzie szaleństwo na dmuchańcach, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji.

W strefie historycznej na placu Narutowicza zagości miasteczko rycerskie, gdzie przez cały dzień odbywać się będą pokazy historyczne. Zobaczymy pokazy walk rycerzy, szlachciców i artylerii, a każdy z uczestników będzie mógł wykazać się historycznymi umiejętnościami oraz wziąć udział w turnieju zabaw plebejskich takich jak kołek kręciołek czy przeciąganie liny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy