Reklama

Jakubiak od Kukiza: Liczymy na mandat

Opublikowano:
Autor:

Jakubiak od Kukiza: Liczymy na mandat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzeci wynik w Polsce - to osiągnięcie ruchu Pawła Kukiza. Jak sukces przełoży się na okręg płocko-ciechanowski?

Trzeci wynik w Polsce - to osiągnięcie ruchu Pawła Kukiza. Jak sukces przełoży się na okręg płocko-ciechanowski?

Państwowa Komisja Wyborcza wciąż liczy głosy i na razie wszyscy opierają się na sondażach. Wynika z nich, że trzeci wynik w kraju po Prawie i Sprawiedliwości oraz Platformie Obywatelskiej zdobył Kukiz’15.  Trudno dziś wyrokować, czy ponad 9-procentowe poparcie dla tego ugrupowania w kraju przełoży się akurat na mandat w okręgu płocko-ciechanowskim, a jeśli tak, to czy dostanie go Marek Jakubiak z Ciechanowa, jedynka na liście, czy bardziej znana w Płocku, a mniej w Ciechanowie Iwona Wierzbicka, a może jeszcze ktoś inny? O powyborczy komentarz poprosiliśmy lidera listy.

Marek Jakubiak: Nie da się ukryć, że mamy nadzieję na ten jeden mandat i wiele wskazuje na to, że może się udać.  Jak widać, cuda się zdarzają, wynik w Polsce i na Mazowszu pokazał, że jako oddolny ruch społeczny cieszymy się zaufaniem Polaków. Teraz pozostaje nam już tylko ciężka praca i spełnienie tego, co zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej. Przed nami przekonywanie do naszych najważniejszych postulatów, m.in. zaprzestania finansowania partii z budżetu państwa, zniesienie progu referendalnego, oddzielenie władzy ustawodawczej od wykonawczej. Będziemy przekonywać sejm do tych wszystkich rozwiązań.

Fot. Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE