Reklama

Reklama

Jakie są potrzeby i aspiracje młodzieży z regionu? Zbadano to

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Jakie są potrzeby i aspiracje młodzieży z regionu? Zbadano to  - Zdjęcie główne

foto Depositphotos

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wśród uczniów z ponad 20 placówek oświatowych z Płocka i powiatu płockiego z inicjatywy PKN ORLEN została przeprowadzona ankieta. Badanie miało pokazać ich aspiracje, zainteresowania, wizję rozwoju w przyszłości, motywację oraz bariery do działania i samorozwoju, a wyniki zostaną zaprezentowane na konferencji on-line.

Reklama

Badanie przeprowadzili analitycy Instytutu Badawczego Kantar Polska przy współpracy z Mazowieckim Kuratorium Oświaty, a pomysłodawcą projektu jest PKN ORLEN. Ankieterzy odwiedzili ponad 20 placówek z płocka i powiatu płockiego, a kwestionariusze wypełniło blisko 1300 pełnoletnich uczniów z III i IV klas. 

Ankietowani uczniowie udzielili odpowiedzi na ponad 20 pytań, dzięki czemu eksperci analizujący wyniki poznali ich opinię na temat życiowych autorytetów, zainteresowań, źródeł i potrzeb finansowania, wartości cenionych u innych ludzi, planów na przyszłość po skończeniu szkoły średniej, źródeł inspirujących do rozwoju, a także barier ich ograniczających. 

 - Jesteśmy firmą zaangażowaną w projekty społeczne służące rozwojowi rynku lokalnego, a szczególnie mieszkańców Płocka i okolic. Chętnie dzielimy się doświadczeniem i wiedzą z osobami, które stoją przed wyborem własnej kariery zawodowej. Z myślą o studentach i absolwentach prowadzimy praktyki i programy stażowe. Od wielu lat wspieramy także płockie podstawówki i licea, finansujemy stypendia oraz wsłuchujemy się w potrzeby lokalnej społeczności. Stąd też powstał pomysł na badanie, którego wyniki, mam nadzieję, pomogą nie tylko w lepszym poznaniu potrzeb młodzieży, ale także w opracowaniu metod współpracy, służącej inspiracji i rozwojowi młodego pokolenia - powiedziała Agata Górnicka, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN.

Zgromadzona wiedza może być cennym narzędziem dla pedagogów - nauczyciele mogą łatwiej budować relacje z młodymi ludźmi, a także poprawiać swój warsztat. 

Konferencja „Inspirujemy do rozwoju”, adresowana w głównej mierze do nauczycieli, wychowawców i opiekunów młodzieży nie tylko w szkołach, ale także w innych placówkach edukacyjnych, odbędzie się na żywo i będzie transmitowana w Internecie. Transmisja odbędzie w piątek, 18 grudnia o godz. 16:00. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy