Reklama

Jakie nowe inwestycje rozpoczną się w 2017 roku?

Opublikowano:
Autor:

Jakie nowe inwestycje rozpoczną się w 2017 roku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski jest już na półmetku drugiej kadencji. - Przygotowałem podsumowanie tego, co już się udało, jak również małe spojrzenie w przyszłość ? mówił nim wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia. Priorytetem jest obwodnica. A jakie nowe inwestycje rozpoczną się w 2017 roku?

Prezydent Andrzej Nowakowski jest już na półmetku drugiej kadencji. - Przygotowałem podsumowanie tego, co już się udało, jak również małe spojrzenie w przyszłość – mówił nim wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia. Priorytetem jest obwodnica. A jakie nowe inwestycje rozpoczną się w 2017 roku?

Prezentacja, którą pokazano, była wyliczanką tego, o czym pisaliśmy przez ostatnie dwa lata. - Ostatni rok był jednak szczególny, ponieważ działaliśmy w oparciu głównie o środki własne. Unijne nie były jeszcze dostępne dla samorządu – tłumaczył prezydent. Strumień unijnych pieniędzy w tej perspektywie finansowej dopiero powinien się zacząć. Ratusz pochwalił się, że w latach 2011 – 2015 zdobył 381 mln zł dofinansowania z Unii. Liczy też, że będzie więcej.

Na liście tego, co już zostało zrobione w 2016 roku, znalazły się inwestycje w bazę oświatową (ze wskazaniem chociażby na przedszkola 5 czy 31). Przypomniano o najnowszych schodach przy moście Legionów Piłsudskiego, które powstały w miejscu starych za 1,4 mln zł. Udało się uzyskać na nie środki z programu osuwiskowego. Oficjalne otwarcie odbędzie się wspólnie z wojewodą mazowieckim. Co jeszcze? Kontynuowany jest rozdział kanalizacji na sanitarną i deszczową. Ul. Gradowskiego i Dojazd przy okazji zyskały nowy wygląd z korzyścią dla kierowców i pieszych. 

Pierwsi mieszkańcy korzystają już z budynku przy Sienkiewicza 25 w ramach „Mieszkań na start” (koszt budowy: 2,2 mln zł). Kolejny taki blok powstaje przy ul. Padlewskiego 6. Jednocześnie urzędnicy z ratusza w każdą drugą sobotę przychodzą do pracy. To takie udogodnienie dla tych, którzy nie zdążą załatwić pewnych spraw od poniedziałku do piątku. - Na razie kolejek nie ma – stwierdził prezydent. Ostatnio, o czym warto przypomnieć, zaczął działać nowy punkt obsługi mieszkańców przy ul. Miodowej (na tzw. dołku).

Trwa urządzanie Centrum Aktywności Seniora przy ul. Otolińskiej i wybór stowarzyszenia, które będzie nim zarządzało. Pierwszy taki dom w Płocku kosztował 1,6 mln zł.

Zyskało też zoo. Przybyły nam nowe zwierzęta. Jednak teraz płocczanie czekają głównie na akwaria. Miasto wydało na nową atrakcję 7 mln zł. - Staną się dostępne na dniach – obiecywał prezydent. Dokładnej daty jednak nie podał. Teraz czas na dostawców, którzy powinni wywiązać się ze swoich umów. Przy okazji wspomniano niemałe kłopoty, które towarzyszyły powstawaniu nowych oszklonych lokali dla ryb z całego świata.

Od tego roku korzystamy już z Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego z grotą solną. To jeden z rezultatów budżetu obywatelskiego. W tym kontekście Andrzej Nowakowski wskazał na koncepcję zagospodarowania placu Obrońców Warszawy. - Będziemy ją realizować, jeśli tylko pozyskamy na to środki - zapowiedział.

Budowa drugiego etapu obwodnicy już się zaczęła. Trwają przygotowania do budowy trzeciej nitki trasy, aby docelowo powstały także nowe tereny inwestycyjne. Cala inwestycja pochłonie 164 mln zł. Pokazano wizualizację trasy. A na sam koniec oficjalnie już poinformowano, że będą środki na dofinansowanie przebudowy pasażu Roguckiego oraz placu Dąbrowskiego (całość: 13 mln zł, dofinansowanie: 7 mln zł). Do podpisania umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powinno dojść w przyszłym tygodniu. Realizacja rozpocznie się w 2017 roku, chociaż niewykluczone, że potrwa jeszcze do 2018 roku. Ostatnio przypominaliśmy projekt na toaletę z górką saneczkową, który także ma związek z nowym zagospodarowaniem tamtej części miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE