Reklama

Jakie konto osobiste wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Jakie konto osobiste wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stoisz przed wyborem konta osobistego? Doskonale – w dzisiejszym artykule opiszemy krok po kroku, na co należy zwrócić uwagę, wybierając rachunek bankowy. Sprawdź, jakie konto bankowe wybrać i gdzie znaleźć darmową ofertę!

Stoisz przed wyborem konta osobistego? Doskonale – w dzisiejszym artykule opiszemy krok po kroku, na co należy zwrócić uwagę, wybierając rachunek bankowy. Sprawdź, jakie konto bankowe wybrać i gdzie znaleźć darmową ofertę!

Czy wiesz, że najlepsze konta osobiste możesz otworzyć przez internet, bez wychodzenia z domu? Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, by nie przepłacić, bo rachunek bankowy może być całkowicie darmowy! Co więcej, za jego otwarcie możesz również zgarnąć solidny bonus – nawet kilkaset złotych premii. Sprawdź szczegóły.

Wybierz funkcjonalności, których potrzebujesz

Kluczem do sukcesu w wyborze idealnego konta osobistego jest dopasowanie rachunku do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste? 

Przede wszystkim zastanów się, w jaki sposób będziesz korzystać z rachunku. Jeśli preferujesz bankowość przez internet, weź pod uwagę takie produkty, które umożliwiają darmowe wykonywanie przelewów online, mają świetną aplikację mobilną oraz intuicyjny system internetowy. Decydując się na bankowanie w formie tradycyjnej, zorientuj się, jakie banki oraz bankomaty znajdują się w Twojej okolicy. To bardzo ważne, by nie tracić czasu na dojazd do placówki. Musisz się jednak liczyć z tym, że czynności wykonywane w oddziale banku kosztują dużo więcej, niż te wykonywane w sieci. Kolejną kwestią jest przyjrzenie się opłatom za produkt, a w tym pomoże Ci ranking kont bankowych.

Sprawdź ranking kont osobistych

Warto skorzystać z porównywarek finansowych online. Ranking kont osobistych pomoże Ci w wyborze idealnego rachunku. Znajdziesz w nim zestawienie aktualnych ofert banków wraz z wszelkimi opłatami: za otwarcie i prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty, wypłaty środków z bankomatu oraz wiele innych czynności związanych z rachunkiem. Sprawdź, które konta są darmowe bezwarunkowo oraz warunkowo. Często banki stawiają pewne wymogi, po spełnieniu których, korzystanie z konta staje się bezpłatne! 

Przykładowo, rachunek może być darmowy, jeśli co miesiąc dokonasz min. 3 płatności bezgotówkowych lub zapewnisz wpływ na kwotę min. 1 000 zł.

A może bonus za otwarcie konta?

Wypatrzyłeś już rachunek dla siebie? Warto sprawdzić, czy nie jest on aktualnie w promocji. Bardzo często możesz spotkać promocje bankowe kont osobistych, które są regularnie organizowane przez banki. W ten sposób instytucje chcą zachęcić klientów do otwarcia konta, oferując w zamian bonus pieniężny lub nagrodę rzeczową. Często można otrzymać nawet kilkaset złotych za założenie konta i spełnienie warunków promocji, które zwykle są banalnie proste (np. wykonanie płatności kartą do konta na określoną kwotę). Dlatego tę kwestię również warto wziąć pod uwagę, szukając wymarzonego rachunku.

Czy już wiesz, na co zwrócić uwagę, szukając konta osobistego? Przyjrzyj się opłatom za rachunek, określ funkcjonalności, z jakich zamierzasz korzystać, przeanalizuj ranking kont osobistych oraz sprawdź, czy bank oferuje promocję, w której można otrzymać bonus za skorzystanie z oferty. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE