Reklama

Jaki rodzaj zasilacza na szynę DIN wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Jaki rodzaj zasilacza na szynę DIN wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właściwy wybór niektórych elementów stanowi podstawę do tego, czy dane urządzenie będzie działało prawidłowo. Dlatego warto zastanowić się nad swoją decyzją. Ze szczególną uwagą należy podejść do części związanych z przemysłem, a w szczególności zasilaczy na szynę DIN, gdyż będzie to miało wpływ na pracę wielu ważnych i skomplikowanych urządzeń.

Właściwy wybór niektórych elementów stanowi podstawę do tego, czy dane urządzenie będzie działało prawidłowo. Dlatego warto zastanowić się nad swoją decyzją. Ze szczególną uwagą należy podejść do części związanych z przemysłem, a w szczególności zasilaczy na szynę DIN, gdyż będzie to miało wpływ na pracę wielu ważnych i skomplikowanych urządzeń.

Czym są zasilacze przemysłowe na szynę DIN?

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru dotyczącego właściwego rodzaju zasilacza przemysłowego na szynę DIN, należałoby najpierw dowiedzieć się, czym jest ten przedmiot. Otóż najważniejsze jest to, że wcześniej wspomniany element jest typem zasilacza przemysłowego. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że zapewnia naprawdę wysoki stopień ochrony przed wszelkiego rodzaju warunkami zewnętrznymi. Jednak warto zaznaczyć, że prawidłowe działanie zasilacza jest możliwe tylko wtedy, gdy posiada odpowiednie parametry mocy, a także sprawności. W przypadku zasilaczy na szynę DIN te wartości powinny mieścić się w przedziale od 6 do 1500 W. Poza tym należałoby podkreślić, że zasilacze przemysłowe na szynę DIN charakteryzują się niezwykle długim okresem pracy bez przerwy w użyciu.

Rodzaje zasilacza na szynę DIN

Zasilacze na szynę DIN są wykorzystywane w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Często te branże znacząco różnią się między sobą. Ten fakt wpływa również na to, że mają inne wymagania dotyczące urządzeń, które wykorzystują. Właśnie dlatego rodzaje zasilaczy ciągle ewoluują i pojawia się trudność związana z wyborem konkretnego typu. Jednak jeszcze przed ostateczną decyzją należałoby zwrócić uwagę na dostawcę oraz producenta. Odpowiedni model oraz wysoka jakość wykonania znacząco wpływają na działanie poszczególnych urządzeń. Dlatego szczególnie polecana jest strona: consteel-electronics.com, gdzie można znaleźć różne rodzaje zasilaczy na szynę DIN.

Zasilacze liniowe – czym się wyróżniają?

Warto zauważyć, że zasilacze liniowe należą do najbardziej podstawowych rodzajów zasilaczy przemysłowych. Wyróżniają się przede wszystkim tym, że posiadają liniową stabilizację napięcia. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu tranzystora. Należałoby również podkreślić fakt, że zasilacze liniowe swoje działania opierają na transformatorze. Ponadto jedną z najważniejszych zalet zasilacza liniowego jest to, że charakteryzują się stabilizacją związaną z parametrami natężenia. Warto także podkreślić, że wcześniej wspomniany model odznacza się mniejszą sprawnością. Głównie wynika to ze strat mocy, do których dochodzi na skutek działania układu zasilającego.

Zasilacze impulsowe – jakie są jego zalety?

Kolejnym rodzajem zasilacza przemysłowego na szynie DIN jest zasilacz impulsowy. Działanie tego modelu opiera się przede wszystkim na przetwornicach. Warto dodać, że ich zadaniem jest przełączanie napięcia, które ma wysoką częstotliwość. W budowanie tego rodzaju zasilacza bardzo ważne są także inne elementy. Przede wszystkim chodzi tu o mostek Graetza oraz filtr PFC.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE