Reklama

Jak wybrać odpowiednie suplementy diety?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać odpowiednie suplementy diety? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Współczesny tryb życia człowieka często wiąże się z nieracjonalnie skomponowaną dietą, stresem, brakiem odpowiedniej ilości snu i wieloma innymi czynnikami, które wpływają negatywnie na kondycję ludzkiego organizmu. Prostym i bezpiecznym sposobem, aby uzupełnić powstałe w ten sposób niedobory jest sięganie po naturalne suplementy diety. Które z nich wybrać, aby mieć pewność, że pomogą, a nie zaszkodzą? Suplementy diety dobieramy według potrzeb swojego organizmu, zwracając uwagę na takie czynniki, jak: wiek, płeć, tryb życia, stosowana dieta.

Współczesny tryb życia człowieka często wiąże się z nieracjonalnie skomponowaną dietą, stresem, brakiem odpowiedniej ilości snu i wieloma innymi czynnikami, które wpływają negatywnie na kondycję ludzkiego organizmu. Prostym i bezpiecznym sposobem, aby uzupełnić powstałe w ten sposób niedobory jest sięganie po naturalne suplementy diety. Które z nich wybrać, aby mieć pewność, że pomogą, a nie zaszkodzą? Suplementy diety dobieramy według potrzeb swojego organizmu, zwracając uwagę na takie czynniki, jak: wiek, płeć, tryb życia, stosowana dieta.

Przede wszystkim pewne źródło

Po inne preparaty sięgnie bowiem osoba starsza, po inne sportowcy, a po jeszcze inne osoby, które ze względu na stan zdrowia stosują diety eliminacyjne. Pierwszym krokiem do wybrania odpowiedniego suplementu diety jest zatem określenie, jakich składników brakuje naszemu organizmowi oraz w jakiej ilości. Z kolei najważniejszą rzeczą przy zakupie preparatu uzupełniającego jest jego źródło. Środki tego typu powinny zostać zgłoszone do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Ich składy, w tym przede wszystkim zawartość składników aktywnych i ich gramatura, muszą być szczegółowo opisane, a informacje te udostępnione konsumentom. Suplementy z niepewnego źródła są bowiem potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia.

Forma chemiczna i przyswajalność

Miarą jakości suplementu diety nie jest jego cena, lecz przyswajalność, która zależy przede wszystkim od formy chemicznej danej substancji. Najgorzej wchłaniają się preparaty syntetyczne, najlepiej te zawierające formy naturalne. Nawet wśród nich pojawiają się jednak różnice. Z łatwością można zauważyć je poprzez analizę suplementów diety z magnezem. Chociaż zarówno mleczan magnezu, jak i asparaginian czy cytrynian są organicznymi związkami, które powinny charakteryzować się najlepszą przyswajalnością, to z nich wszystkich najlepszym okazuje się jednak cytrynian, którego wchłanialność uwarunkowana jest dobrą rozpuszczalnością w wodzie. Na stopień wchłaniania suplementu wpływają także stosowane w tym samym czasie leki, inne składniki preparatu, a nawet spożywane produkty spożywcze. Warto zatem zgłębić temat przyswajalności danej substancji lub zdać się na pomoc specjalisty - lekarza, farmaceuty - czy wiedzę doświadczonej marki.

Dobry naturalny suplement diety - czysty skład

W dobrym naturalnym suplemencie diety nie powinny znajdować się żadne zbędne chemiczne wypełniacze ani konserwanty. Unikać należy dodatków powlekających, wiążących i poślizgowych. Z kolei obecne w składzie substancje aktywne powinny zostać opisane pod kątem swojej ilości, pochodzenia czy standaryzacji. Istotne jest zarówno ich stężenie - takie, które zagwarantuje nam odczuwalne efekty - jak i źródło, które nie może być dla konsumenta tajemnicą. Na opakowaniach naturalnych suplementów warto szukać informacji na temat uprawy roślin, z których pozyskuje się ekstrakty. Czy są one wolne od GMO? Czy podczas ich przetwarzania przestrzegane są normy Good Manufacturing Practice - GMP? Stanowi to bowiem gwarancję najwyższego bezpieczeństwa stosowania i najwyższej jakości produktu.

Co jeszcze wpływa na skuteczność działania naturalnego suplementu diety?

Czysty skład, dobrze wchłanialna forma substancji o sprawdzonym pochodzeniu i rygorystyczne normy produkcyjne to podstawa dobrego naturalnego suplementu diety. Istnieją jednak preparaty, które maksymalizują skuteczność działania ekstraktów roślinnych, wykorzystując w tym celu moc synergii. Polega ona na łączeniu standaryzowanego ekstraktu ze sproszkowaną formą rośliny, z której został on pozyskany. W taki sposób możliwe jest wykorzystanie pełni jej naturalnych właściwości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE