Reklama

Jak Wam się podoba przedszkole?[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Jak Wam się podoba przedszkole?[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę oficjalnie otwarto nowe, kolorowe przedszkole na Międzytorzu. Już od wejścia wszystkich witają nam uśmiechnięte dziecięce buźki. - I to wy musicie to miejsce najbardziej ukochać - usłyszeli wszyscy obecni. Sądząc po warunkach, chyba nie będzie z tym większego problemu.

W środę oficjalnie otwarto nowe, kolorowe przedszkole na Międzytorzu. Już od wejścia wszystkich witają nam uśmiechnięte dziecięce buźki. - I to wy musicie to miejsce najbardziej ukochać - usłyszeli wszyscy obecni. Sądząc po warunkach, chyba nie będzie z tym większego problemu.

Nowe przedszkole nr 5 przy ul. Lachmana 28 pomieści około 250 dzieci, które chodziły dawniej do dwóch innych, przy ul. Piaska i Dobrowolskiego. - Teraz mają, gdzie się wybiegać, tyle tu przestrzeni – cieszyły się panie przedszkolanki w trakcie oprowadzania po salach na piętrze z okazji oficjalnego otwarcia.

Kiedy ostatnio tam byliśmy, pomieszczenia były jeszcze puste, meble zafoliowane. Teraz wszystko już trafiło na swoje miejsca. Są dywaniki przypominające miejskie uliczki, mnóstwo mniejszych i większych maskotek, zwierzaków, gier, domków dla lalek i innych zabawek. - Jakby tak wyglądało moje przedszkole, to bym nie chciał z niego wychodzić – komentował jeden z gości. Szafki i ściany zdobią zabawne obrazki, podobnie stoliki. Z naklejek dowiemy się, którą część zdominowały "Mądre sówki", "Tropiciele przygód". "Leśne krasnoludki", "Bajkowe skrzaty" albo "Kropeczki biedroneczki".  Budynek od strony placów zabaw dzięki swoim nieregularnym kształtom przypomina morskie fale. Wychodząc na zewnątrz można bawić się w pirata, biorąc ster statku w swoje ręce albo – już bardziej współcześnie - skorzystać z okienka w banku. Na placu zabaw umieszczono nawet zegar do zabawy. Urządzenia stoją na bezpiecznej nawierzchni, cała przestrzeń jest ogrodzona. Z górnego piętra budynku wyjdziemy nawet na taras.

Oczywiście w środę w obecności wielu osób, pracowników i rodziców przecięto wstęgę. Zaproszony ksiądz poświęcił budynek i kilka mniejszych krzyżyków. Były też prezenty. Dzieci od prezydenta Andrzeja Nowakowskiego dostały aparat fotograficzny, żeby było czym uwieczniać wszystkie imprezy, jakie zorganizują. Prezent chyba się przyda, ponieważ późniejszy pokaz artystyczny z udziałem przedszkolaków okazał się imponujący. Dorosłych swoimi talentami ze sceny zabawiały krasnale, misiaczki, jeden ślimak i adepci Kuchcikowa z chochlami i wałkami do ciasta. Było mnóstwo tańca i gry na instrumentach. Rozpakowano wieki prezent, z którego wyfrunęły pod sufit pęki kolorowych balonów. Dzieci, chociaż czasem nieco stremowane, dały radę, za co zebrały burzę oklasków, a na koniec, już bardziej rozluźnione, przybijały sobie piątkę z prezydentem.

Zanim goście się rozeszli, mieli możliwość obejrzenia pomieszczeń, które udostępniono najmłodszym 15 lutego. Przypomnijmy, że oprócz sal dydaktycznych, ulokowano w publicznej placówce również dwie sale gimnastyczne, gabinety terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej. Od września dzieci w przedszkolu ma być już około 300 z powodu utworzenia trzech dodatkowych oddziałów.

Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii:

Czytaj też:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE