Reklama

Jak w ciąży trafić pod opiekę najlepszego specjalisty? Przestrzegaj tych zasad

Opublikowano:
Autor:

Jak w ciąży trafić pod opiekę najlepszego specjalisty? Przestrzegaj tych zasad - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybór ginekologa, który poprowadzi ciążę, to jedna z najważniejszych decyzji przyszłej mamy. Czym kierować się szukając specjalisty, dzięki któremu w tym wyjątkowym stanie będziesz się czuła bezpiecznie? Warto przestrzegać tych najważniejszych zasad.

Wybór ginekologa, który poprowadzi ciążę, to jedna z najważniejszych decyzji przyszłej mamy. Czym kierować się szukając specjalisty, dzięki któremu w tym wyjątkowym stanie będziesz się czuła bezpiecznie? Warto przestrzegać tych najważniejszych zasad. 

Specjalista łączący najwyższej jakości praktykę z nowoczesną teorią

Lekarz prowadzący kobietę ciężarną przede wszystkim powinien być absolutnie na bieżąco z zaleceniami odnośnie stosowanych w ciąży leków czy zlecanych badań. Częste aktualizacje rekomendacji oraz wytycznych, to codzienność dzisiejszej medycyny. Dlatego najlepiej wybrać lekarza stale doskonalącego się, na bieżąco uaktualniającego swój stan wiedzy, śledzącego najnowsze osiągnięcia medycyny.  

Specjalizująca się w kwestii nadciśnienia u kobiet ciężarnych dr Magdalena Litwińska oraz dr Ewelina Litwińska, ekspertka w tematyce ciąż mnogich, w grudniu były wśród 2 tysięcy lekarzy z całego świata, którzy spotkali się w Londynie na organizowanej co roku przez brytyjską Fundację Medycyny Płodowej konferencji naukowej Advances in Fetal Medicine. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego międzynarodowi eksperci przedstawiają i omawiają najnowsze osiągnięcia medycyny płodowej. Biorą udział najwybitniejsi specjaliści w dziedzinie ginekologii i położnictwa z całego świata. 

Dr Magdalena Litwińska specjalizuje się w tematyce nadciśnienia u kobiet ciężarnych. Jest związana z londyńskim King's College Hospital i Instytutem 'Centrum Zdrowia Matki Polki' w Łodzi. Jest także wykładowcą z ramienia Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Fot. Archiwum prywatne.

- Możliwość wystąpienia na takiej konferencji to oczywiście ogromny zaszczyt, ale również odpowiedzialność i radość, że prezentowane przez nas tematy cieszą się zainteresowaniem położników na całym świecie - mówi dr Magdalena Litwińska. 

Dr Magdalena Litwińska i dr Ewelina Litwińska są związane z londyńskim King's College Hospital i Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Są także wykładowcami z ramienia Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Współtworzą zespół ginekologów pracujących w NZOZ "Medyk" we Włocławku. Żeby dzielić się swoją wiedzą i zdobywać doświadczenie, podróżują w różne strony świata i Polski. Ostatnio były nie tylko w Londynie, ale też m.in. w Kazachstanie, gdzie szkoliły tamtejszych lekarzy.

Dr Ewelina Litwińska specjalizuje się w tematyce ciąż mnogich. Jest związana z londyńskim King's College Hospital i Instytutem 'Centrum Zdrowia Matki Polki' w Łodzi. Jest także wykładowcą z ramienia Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Fot. Archiwum prywatne.

- W tym roku zostałyśmy wykładowcami z ramienia Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, co pozwala nam na wymianę doświadczeń w gronie najbardziej prominentnych lekarzy w zakresie opieki perinatalnej. Spotkania takie organizowane są w całym kraju, ostatnie miały miejsce w Warszawie i Rzeszowie. Celem przeprowadzanych przez nas badań nie jest zaistnienie w świecie nauki, a zapewnienie naszym pacjentkom najwyższego poziomu opieki, jak również dzielenie się naszymi doświadczeniami z innymi lekarzami w trakcie krajowych i międzynarodowych konferencji - mówi dr Magdalena Litwińska. 

Nowoczesny gabinet z wysokiej jakości sprzętem

Ciąża wiąże się z wykonywaniem szeregu badań diagnostycznych monitorujących stan zdrowia kobiety i rozwój płodu. Ich brak znacząco zwiększa ryzyko powikłań, a nawet utraty ciąży. Dlatego warto wybrać gabinet dysponujący wysokiej jakości sprzętem diagnostycznym.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Medyk" we Włocławku może pochwalić się urządzeniami diagnostycznymi najwyższej klasy. Na wyposażeniu kliniki znajduje się doskonały ultrasonograf Voluson E10, który jest obecnie najlepszym na świecie aparatem ultrasonograficznym. Analizator biochemiczny Kryptor pozwala natomiast na wykonywanie oznaczeń markerów z krwi pacjentki niezbędnych do oceny ryzyka wystąpienia powikłań w ciąży, takich jak zahamowanie wzrastania dziecka, stan przedrzucawkowy czy poród przedwczesny. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu wystarczająco wcześnie można stwierdzić, że pacjentka jest narażona na te powikłanie i włączyć bardzo skuteczne leczenie.

"Medyk" od lat pomaga kobietom szukającym dobrego ginekologa i położnika, mającym problem z zajściem w ciążę, czy chcącym poprawić jakość swojego życia seksualnego. "Medyk" to kompetentni i doświadczeni lekarze oraz najnowszej klasy aparatura do badań i leczenia schorzeń. 

- Nasi specjaliści nie tylko kładą nacisk na ciągłe poszerzanie własnej wiedzy i umiejętności, prowadzą także działalność naukową i szkolą innych lekarzy ginekologów i położników, nie tylko w Polsce  - zwraca uwagę dr Waldemar Litwiński, założyciel i właściciel Kliniki "Medyk", specjalista położnictwa i ginekologii z ponad 30-letnim stażem. 

Do zespołu "Medyka" należą także specjaliści położnictwa i ginekologii: dr Maciej Korcz oraz dr Hanna Moczulska - specjalista genetyki klinicznej, autorytet w dziedzinie badania echa serca płodu. 

"Medyk specjalizuje się w szeroko rozumianej diagnostyce USG w zakresie położniczymi i ginekologicznym, prowadzeniu ciąży, leczeniu  niepłodności, diagnostyce przedurodzeniowej oraz ginekologii estetycznej.

Dzięki ultrasonografowi Voluson E10 można oglądać obrazy w wymiarze 4D, dzięki czemu lekarz jeszcze dokładniej określa stan zdrowia płodu. Fot. 'Medyk'.

Klinika dysponuje najnowocześniejszym w regionie ultrasonografem stacjonarnym Voluson E10 od GE Healthcare. Obraz otrzymywany przy pomocy tego aparatu charakteryzuje przede wszystkim doskonała przejrzystość. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, w porównaniu do standardowych aparatów USG, ultrasonograf Voluson E10 wyróżnia się większą prędkością działania oraz elastycznością. Urządzenie można wykorzystywać do przeprowadzania zróżnicowanych badań, nawet w trudnych i nietypowych sytuacjach.

Do zabiegów z dziedziny ginekologii estetycznej w "Medyku" jest wykorzystywany aparat Mona Lisa Touch. To innowacyjny laser stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiety. Zabieg służy do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych. Terapia w znaczący sposób wpływa na podniesienie komfortu życia pacjentek, a wyróżniają ją przede wszystkim bezpieczeństwo, brak inwazyjności oraz okresu rekonwalescencji. Zabieg laserem Mona Lisa Touch jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które szukają procedury mniej inwazyjnej w porównaniu do zabiegów chirurgicznych lub farmaceutycznych.

Więcej informacji o sprzęcie używanym w NZOZ "Medyk" na stronie internetowej: www.medyk-litwinski.pl

Klinika 'Medyk' mieści się przy al. Chopina 43 we Włocławku. Fot. 'Medyk'.

?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE