Reklama

Jak usunąć klej budowlany z różnych powierzchni?

Opublikowano:
Autor:

Jak usunąć klej budowlany z różnych powierzchni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Plamy z różnego rodzaju klejów są trudne do usunięcia. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe. Jak radzić sobie z tego typu ubrudzeniami?

Plamy z różnego rodzaju klejów są trudne do usunięcia. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe. Jak radzić sobie z tego typu ubrudzeniami?

Klej do tapet

Zmiana tapet czy ich usuwanie wymaga także pozbycia się starego kleju. Należy to wykonać bardzo dokładnie, by nie zakłóciło to efektu, który chcemy osiągnąć. Jak się za to zabrać? Pierwszym sposobem, który jest bardzo skuteczny, to zmywanie kleju za pomocą roztworu ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Zanim jednak przystąpimy do prac, zabezpieczmy podłogę przed zabrudzeniem, rozkładając folię malarską czy tekturę. Klej możemy ściągać drucianą myjką lub gąbką. Jeśli spoiwo będzie mocno przylegało do ściany, spróbujmy usunąć je za pomocą szpachelki. Pamiętajmy też, by często wymieniać wodę, aby cały czas działać na klej ciepłym roztworem. Ułatwi to nam zdecydowanie pracę.

Kleje do montażu podłóg i płytek

W przypadku zabrudzeń powstałych w wyniku nadmiaru kleju służącego do montażu paneli podłogowych cz płytek musimy zachować szczególną ostrożność. Wszystko po to, by nie doprowadzić do uszkodzenia materiału. Jeśli ubrudzimy panele to musimy działać bardzo szybko, by klej nie zdążył zaschnąć. Nadmiar spoiwa możemy usunąć za pomocą słomki. Wystarczy przyłożyć ja w konkretnym miejscu i zebrać klej do środka. W ten sposób będziemy mogli go ponownie wykorzystać w trakcie dalszych prac. Innym sposobem na pozbycie się kleju jest użycie specjalnych ściereczek, które oczyszczą podłogę bez uszkodzenia paneli czy płytek. Jeśli spoiwo zdążyło już przyschnąć, będziemy potrzebowali silniejszych preparatów. W skutecznym usunięciu kleju może nam pomóc spirytus salicylowy lub rozcieńczony aceton. Jeśli to okaże się zbyt słabe, możemy też spróbować użyć benzyny ekstrakcyjnej lub specjalistycznych środków chemicznych. Pamiętajmy jednak, że mogą one doprowadzić do uszkodzenia paneli czy płytek.

Klej budowlany a ubrania

Trudno będzie także usunąć klej ze skóry czy ubrań. W pierwszym przypadku powinniśmy używać preparatów bezpiecznych dla naszego zdrowia. Silne środki chemiczne mogą spowodować wiele oparzeń. Bezpiecznym rozwiązaniem będą więc specjalne ściereczki przebadane dermatologicznie. Jeśli chodzi o ubrania, to istnieje kilka sposobów radzenia sobie z zabrudzeniami po kleju. Wszystko zależy bowiem od jego rodzaju. Klej budowlany epoksydowy należy usunąć z ubrań zanim stwardnieje. W tym celu możemy wykorzystać spirytus metylowy. Sprawdzi się on także podczas usuwania plam po kleju poliwinylowym. Jeśli to nie przyniesie skutków, zawsze możemy udać się do pralni chemicznej, gdzie istnieje większa szansa na uratowanie naszej ulubionej bluzki czy spodni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE